Resultatservice

Singelhanded 2017 Resultater med tider Lørdag og søndag

Første dag av årets Singelhanded ble arrangert i rolige vind fra Nord 1-3m/s (i alle fall på Seivall)

Litt mer vind var det kanskje utover i fjorden for alle båter var i mål i god tid før maksimal tiden utløp.

Singelanded 2017 tider Cruising 1

Singelanded 2017 tider Cruising 2

 

Skrivande 2017 tider Express

Screenshot_20170923-173820

IMG_20170924_195854 IMG_20170924_195923 IMG_20170924_200347

 

For komplett resultatliste se https://www.sailracesystem.no/regatta?regatta=2849&resultat=1

Resultater Vårserie 1 – 2017

Da er årets sesong i gang og første seilas i årets Vårserie er unnagjort.

Det var totalt 17 båter (15 tur & hav og 2 joller) på startlinjen og det er bra så tidlig på sesongen.

 

For de som deltok, men ikke finner sin båt på resultatlisten vil vi minne på at dere må melde dere på til de forskjellige regattaene selv om dere kjøper Årskort.

Har dere problemer med påmelding, ring Ole Øyvind Ingebretsen på 400 21 023 så skal dere få hjelp.

https://www.sailracesystem.no/regatta?resultat=1&action=&regatta=2685&selDato=8302

 

Noen bilder.

018 019 021 023 030 041

Singlehanded – Resultater

Singlehanded ble gjennomført både lørdag og søndag i fint og varmt vær, sol og liten bris fra sør, flottet sommerdager langt uti september. Lørdag gikk starten kl 12.00 og det var en 2.sekundmeter som ga et like «silkeføre» ut fjorden til kalven og Kistholmen hvor man rundet og fikk litt slør og lang lens tilbake til Seivall og mål. Søndag startet med vindstille, men etter en times utsettelse, begynte det å trekke fra sør. og man fikk styrefart ut fjorden og seilasen gikk å ghjennomføre. Her følger resulatene.
Les mer

En fantastisk Rødskjærseilas og Kretsmesterskap 2016

En fantastisk Regattadag er over. Rødskjærseilasen gikk i litt grått, men mildt vær fra Brevik Seilforening sitt anlegg på Seivall i 7-8 sekundmeter i en lang og flott kryss ut fjorden til åpent hav med sikte mot Rødskjær. Litt bølger og opp mot 10 sekundmeter på åpent hav før man rundet Rødskjær og hadde en flott lens tilbake over åpent hav, Inn gamle langesund, Eidangerfjord og målgang Seivall igjen. Rødskjærseilasen teller også som Kretsmesterskap og vi kan gratulerer flere skippere med sitt mannskap med gullmedalje og tittel Kretsmestere 2016. 

Rødskjærseilasen inngår i, og er avslutning i Skagerak Skjærgårdscup. Skagerak Skjærgårdscup er et samarbeid mellom Sandefjord, Larvik, Langesund og Brevik seilforeninger. Hver regatta er vert frittstående og regattaene som har inngått er Stråholmen Rundt, Sydosten, Svennerseilasen og i dag Rødskjærseilasen. Det ryktes også om veldig hyggelig samvær på Seivall utover kvelden for å seire den flotte seilasen og de nye kretsmesterne.

Her er resultatlisten for Rødskjærseilasen og Kretsmesterskapet 2016..

CRUSING 1

Plass Seilnr Båt Poeng Ståholmen Rundt Sydosten Svennerseilasen Rødskjærseilasen
1 NOR-307 BIG TIME
Dag Rune Wiksten (Larvik Seilforening)
5 DNC (36) 1 1 3
2 NOR-13697 FLASH V
Erik Krister (Sandefjord Seilforening)
7 DNC (36) 3 3 1
3 NOR-11313 SNAKKAS
Frode Johansen (Brevik Seilforening)
8 2 DNC (36) 4 2
4 NOR-14541 GøY På VANNET
JAN OVE LORENTZEN (Brevik Seilforening)
15 4 RDG – 14 6 5
5 NOR-13882 EL DRAGòN III
Marius Frenvik Odberg (Larvik Seilforening)
23 11 4 8 RDG – 19
6 NOR-249 POOL PANTHER
Karl Wilhelm Weldingh (Larvik Seilforening)
23 9 5 9 DNC (36)
7 NOR-11512 TOLAMA
Asbjørn Næss (Larvik Seilforening)
27 DNC (36) RDG – 14 7 6
8 NOR-10423 BAROLO II
Jon Helland (Brevik Seilforening)
27 17 6 14 7
9 NOR-7000 FARR OUT
Torbjørn Anderssen (Larvik Seilforening)
32 8 DNC (36) 13 11
10 NOR-8961 Gustav Sørum (Sandefjord Seilforening) 43 DNC (36) 2 5 DNC (36)
11 NOR-11147 ANKER VI
Nina Klavenes (Brevik Seilforening)
44 14 DNC (36) 16 14
12 NOR-10055 KOOKABURRA
Henrik Tangen (Brevik Seilforening)
45 5 DNC (36) DNC (36) 4
13 NOR-13401 TAUS
Terje Karstang (Brevik Seilforening)
58 10 DNC (36) DNC (36) 12
14 NOR-12793 THELMA
Odd Sætre (Brevik Seilforening)
59 12 DNC (36) 11 DNC (36)
15 NOR-14740 DANICA
Knut Helmundsen (Brevik Seilforening)
61 16 DNC (36) DNC (36) 9
16 NOR-15281 FELICITA
Henrik Wollenberg (Brevik Seilforening)
61 15 DNC (36) DNC (36) 10
17 NOR-15155 Sven Scherman Olsen (Sandefjord Seilforening) 62 DNC (36) 9 17 DNC (36)
18 NOR-10 Ronny Lindquist (Brevik Seilforening) 73 1 DNC (36) DNC (36) DNC (36)
19 NOR-11172 GRåTASS
Bente Viknes (Asker Seilforening)
74 DNC (36) DNC (36) 2 DNC (36)
20 NOR-6478 BANZAI
Alf K. Førli (Brevik Seilforening)
75 3 DNC (36) DNC (36) DNC (36)
21 NOR-10054 AGNORA
Roy Isaksen (Brevik Seilforening)
78 6 DNC (36) DNC (36) DNC (36)
22 NOR-10424 Per Hofstedt (Sandefjord Seilforening) 79 DNC (36) 7 DNC (36) DNC (36)
23 NOR-158 NN
Tom Lande Iversen (Brevik Seilforening)
79 7 DNC (36) DNC (36) DNC (36)
24 NOR-9770 QUADRIGA
Dag Svendsen (Brevik Seilforening)
80 DNC (36) DNC (36) DNC (36) 8
25 NOR-11594 Arild Skogly (Sandefjord Seilforening) 80 DNC (36) 8 DNC (36) DNC (36)
26 NOR-15400 Per Sortedal (Brevik Seilforening) 82 DNC (36) 10 DNC (36) DNC (36)
27 NOR-28 FENRIS
Lars Magnus Hesselberg (Larvik Seilforening)
82 DNC (36) DNC (36) 10 DNC (36)
28 NOR-14589 Lasse Lund (Sandefjord Seilforening) 83 DNC (36) 11 DNC (36) DNC (36)
29 NOR-10147 TUWANO
Vidar Larsen (Sandefjord Seilforening)
84 DNC (36) DNC (36) 12 DNC (36)
30 NOR-15022 SELIMA
Espen Sørbel (Brevik Seilforening)
85 DNC (36) DNC (36) DNC (36) 13
31 NOR-45 ENAVIGO
Espen Johnsen (Brevik Seilforening)
85 13 DNC (36) DNC (36) DNC (36)
32 NOR-14730 CHILL OUT
Petter Gjærum (Brevik Seilforening)
87 DNC (36) DNC (36) DNC (36) 15
33 NOR-140 Jørn Spetalen (Larvik Seilforening) 87 DNC (36) DNC (36) 15 DNC (36)
34 NOR-14999 SAIL LA VIE
Bjørge Fredheim (Brevik Seilforening)
88 DNC (36) DNC (36) DNC (36) 16
35 NOR-337 HAVSULEN
Stein Løberg (Brevik Seilforening)
89 DNC (36) DNC (36) DNC (36) 17

CRUSING 2

Plass Seilnr Båt Poeng Stråholmen Rundt Sydosten Svennerseilasen Rødskjærseilasen
1 NOR-10417 MYMLEN
BÅRD JERVAN (Larvik Seilforening)
4 2 2 1 1
2 NOR-4489 IMPULS
Sondre Ditlefsen (Brevik Seilforening)
8 4 1 4 3
3 NOR-14427 BERENIKE
Pål Klavenes (Brevik Seilforening)
14 8 3 5 6
4 NOR-10138 DAISY
Bjørn Erik Kasnes (Brevik Seilforening)
31 1 DNC (21) DNC (21) 9
5 NOR-9827 ANNES NAADE
Egil Evensen (Brevik Seilforening)
33 5 DNC (21) DNC (21) 7
6 NOR-10422 WIND WAKER
Frode Bratlie (Brevik Seilforening)
37 6 DNC (21) DNC (21) 10
7 NOR-15499 KAROLINE
Ronny Smith Bakkane (Larvik Seilforening)
38 11 DNC (21) 6 DNC (21)
8 NOR-5598 OCEAN GIRL
Arild Haraldstad (Brevik Seilforening)
41 9 DNC (21) DNC (21) 11
9 NOR-6490 NENA
Egil Søyland (Brevik Seilforening)
44 DNC (21) DNC (21) DNC (21) 2
10 NOR-143 Lars Nilssen (Larvik Seilforening) 44 DNC (21) DNC (21) 2 DNC (21)
11 NOR-77 Jens Kristian Jensen (Larvik Seilforening) 45 DNC (21) DNC (21) 3 DNC (21)
12 NOR-7027 ARGO
Per Brynildsen (Brevik Seilforening)
45 3 DNC (21) DNC (21) DNC (21)
13 NOR-7864 ALLEGRO
Gunnar Hannibal Lie (Brevik Seilforening)
46 DNC (21) DNC (21) DNC (21) 4
14 NOR-6440 TITRACK 2
Ketil Hornæs (Brevik Seilforening)
47 DNC (21) DNC (21) DNC (21) 5
15 NOR-10259 ELVIRA
Tore Øyvind Moen (Brevik Seilforening)
49 7 DNC (21) DNC (21) DNC (21)
16 NOR-6403 ?????
David Sanna (Brevik Seilforening)
50 DNC (21) DNC (21) DNC (21) 8
17 NOR-14845 OPPTUR
Dag Jentoftsen (Brevik Seilforening)
52 10 DNC (21) DNC (21) DNC (21)
18 NOR-4992 ALLTID NEDE
Roy Isaksen (Brevik Seilforening)
54 DNC (21) DNC (21) DNC (21) 12
19 NOR-15004 NOBI
Øystein Paulsen (Brevik Seilforening)
56 DNC (21) DNC (21) DNC (21) RDG – 14
20 NOR-11432 Tor Dag Sørsdal (Sandefjord Seilforening) 63 DNC (21) DNC (21) DNC (21) DNC (21)

EXPRESS

 

Plass Seilnr Båt Poeng Rødskjærseilasen Race 2 Race 3 Race 4
1 NOR-530 MINX
Jørn Fougner (Brevik Seilforening)
1 1
2 NOR-216 Håkon L Olsen (Brevik Seilforening) 2 2
3 NOR-714 HURRAMEGRUNDT
Øivind-Tore Mylius (Kragerø Seilforening)
3 3
4 NOR-128 NN
Bjørn Nilsen (Brevik Seilforening)
5 DNC (5)

 

Resultater onsdagseilas 7.september 2016 5.seilas Sparebank1 Cup

Onsdagsseilasen denne gangen ble en ren slørekonkurranse uten noe kryss eller lens. Så det var ikke rom for de store strategiske valgene. Men også i denne type regattaer må det bevises! Båttrimmen blir viktig og posisjonering i forhold til feltet, ikke havne i»fisen», ikke bli tatt ifra vind osv osv.  I seiling finnes det alltid utfordringer som må løses og som avgjør hvem som vinner og hvem som blir nr 2,3 osv. Noen prøvde faktisk å sette spinnaker også. Men skal vell innrømmes at det ble vell skarpt! Da er det Rødskjærseilasen på lørdag for mange, og vi har enda to onsdager å se frem til!

Det kan forekomme visse oppdateringer og da ser man dem her i Sailracesytem

 

BB11

Plass Seilnr Båt Poeng Race 1
07.09.16
1 NOR-348 Louise
Skipper: Torunn Sætre (Brevik Seilforening)
1 1
2 NOR-284 BB11
Skipper: Hanne Sondresen (Brevik Seilforening)
2 2
3 NOR-18 Skipper: Ola Aarseth (Brevik Seilforening) 4 DNC (4)

CRUSING 1

Plass Seilnr Båt Båttype HCP Reell Korrigert Poeng Race 1
07.09.16
1 NOR-11313 Snakkas
Skipper: Frode Johansen (Brevik Seilforening)
1,038 0:37:22 0:38:47 1 1
2 NOR-14541 Gøy På Vannet
Skipper: JAN OVE LORENTZEN (Brevik Seilforening)
HP 1030 1,0330 0:39:44 0:41:02 2 2
3 NOR-14041 Skipper: Thomas Reistad (Brevik Seilforening) Elan 380 0,944 0:43:49 0:41:21 3 3
4 NOR-10055 Kookaburra
Skipper: Henrik Tangen (Brevik Seilforening)
First 36.7 0,980 0:42:20 0:41:29 4 4
5 NOR-6478 Banzai
Skipper: Alf Førli (Brevik Seilforening)
0,944 0:44:30 0:42:00 5 5
6 NOR-11229 HeiltVilt
Skipper: KNUT MATHISEN (Brevik Seilforening)
Bavaria 42 Match 1,0390 0:40:30 0:42:04 6 6
7 NOR-11147 Anker 6
Skipper: Nina Klavenes (Brevik Seilforening)
Bavaria 42cr 0,9870 0:43:00 0:42:26 7 7
8 NOR-158 NN
Skipper: Tom Lande Iversen (Brevik Seilforening)
X35 OD 1,0150 0:42:30 0:43:08 8 8
9 NOR-10423 Barolo II
Skipper: Jon Helland (Brevik Seilforening)
Hanse 371 0,9680 0:45:40 0:44:12 9 9
10 NOR-14730 Chill Out
Skipper: Vibeche Hafenbrædl (Brevik Seilforening)
Bavaria 340 CR 0,9425 0:52:42 0:49:40 10 10
11 NOR-9773 Miss McAll
Skipper: Thor-Helge Fygle Hansen (Brevik Seilforening)
Bavaria 40 AC 0,9120 15 DNC (15)
11 NOR-10259 Elvira
Skipper: Tore Øyvind Moen (Brevik Seilforening)
Sun Legende 41 0,9390 15 DNC (15)
11 NOR-14740 Danica
Skipper: Knut Helmundsen (Brevik Seilforening)
Hanse 400 0,9410 15 DNC (15)
11 NOR-15281 Felicita
Skipper: Henrik Wollenberg (Brevik Seilforening)
Bavaria 40 0,9260 15 DNC (15)

CRUSING 2

Plass Seilnr Båt Båttype HCP Reell Korrigert Poeng Race 1
07.09.16
1 NOR-6490 NENA
Skipper: Egil Søyland (Brevik Seilforening)
Aphrodite 101 0,8780 0:41:23 0:36:20 1 1
2 NOR-10073 Backfisch III
Skipper: Truls Haugen (Brevik Seilforening)
0,950 0:39:00 0:37:03 2 2
3 NOR-10422 Wind Waker
Skipper: Frode Bratlie (Brevik Seilforening)
Bavaria 32 AC 0,8540 0:44:56 0:38:22 3 3
4 NOR-4489 Impuls
Skipper: Sondre Ditlefsen (Brevik Seilforening)
Mixer 0,8950 0:44:00 0:39:22 4 4
5 NOR-6440 Skipper: Kjetil Hornes (Brevik Seilforening) Maxi 999 0,892 0:46:15 0:41:15 5 5
6 NOR-14427 Berenike
Skipper: Pål Klavenes (Brevik Seilforening)
Bavaria 36 AC 0,9380 0:44:48 0:42:01 6 6
7 NOR-10138 DAISY
Skipper: Bjørn Erik Kasnes (Brevik Seilforening)
Hanse 341 0,9310 0:45:20 0:42:12 7 7
8 NOR-6403 Skipper: David Sanna (Brevik Seilforening) Maxi 999 0,892 0:47:29 0:42:21 8 8
9 NOR-4992 Jesper
Skipper: Roy Isaksen (Brevik Seilforening)
Banner 23 0,9321 0:46:08 0:43:00 9 9
10 NOR-3410 Skipper: Ole Jakob Løvsjø (Brevik Seilforening) 0,882 1:08:20 1:00:16 10 10
11 NOR-6403 TBA
Skipper: David Sanna (Brevik Seilforening)
Maxi 999 0,8920 14 DNC (14)
11 NOR-9773 Miss Mc ALL
Skipper: Thor-Helge Fygle Hansen (Brevik Seilforening)
Bavaria 40 AC 0,9120 14 DNC (14)
11 NOR-14692 Aries
Skipper: Rune Haugen (Brevik Seilforening)
Afrodite 101 0,87 14 DNC (14)

EXPRESS

Plass Seilnr Båt Poeng Race 1
07.09.16
1 NOR-128 Skipper: Bjørn Nilsen (Brevik Seilforening) 1 1
2 NOR-568 Skipper: Terje Nielsen (Brevik Seilforening) 2 2
3 NOR-216 Skipper: Håkon Leth Olsen (Brevik Seilforening) 3 3
4 NOR-135 Skipper: Kenneth Johansen (Brevik Seilforening) 4 4
5 NOR-228 Extase
Skipper: Dag Allan Jentoftsen (Brevik Seilforening)
5 5
6 NOR-530 Skipper: Jørn Fougner (Brevik Seilforening) 6 6
7 NOR-189 Heggem&Hansen
Skipper: VEGARD HEGGEM (Brevik Seilforening)
7 7
8 NOR-714 Hurramegrundt
Skipper: Øivind-Tore Mylius (Kragerø Seilforening)
8 8
9 NOR-94 Skipper: Svein Rørdam (Brevik Seilforening) 11 DNC (11)
9 NOR-1000 Skipper: Rune Bakke (Brevik Seilforening) 11 DNC (11)

KOGG

Plass Seilnr Båt Poeng Race 1
07.09.16
1 NOR-X-72 Elwira
Skipper: Finn Coch (Brevik Seilforening)
1 1
2 NOR-X-74 Laila
Skipper: Tor Anker Jensen (Brevik Seilforening)
2 2
3 NOR-78 Brevig
Skipper: Øyvind Ingebretsen (Brevik Seilforening)
3 3
4 NOR-X-71 Oryx
Skipper: Oddbjørn Solum (Brevik Seilforening)
4 4
5 NOR-X-70 Skipper: Harald Amundsen (Brevik Seilforening) 7 DNC (7)
5 NOR-X-84 Skipper: Tore Amundsen (Brevik Seilforening) 7 DNC (7)

OPTIMIST

Plass Seilnr Båt Poeng Race 1
07.09.16
1 NOR-3413 Skipper: Sindre Kalio Andersen (Brevik Seilforening) 1 1

Resultater onsdagseilas 31.august 2016 4.seilas Sparebank1 Cup

4 seilas i Sparebank 1 Cup er gjennomført. Etter flere onsdager med laber vind fikk alle prøve seg i går med mye vind. Da teller selvsagt erfaring og timer i båten, men størstedelen av feltet seilte tett og det ble en skikkelig konkurranse helt inn om de beste plasseringene. Da er det bare å se frem i mot neste onsdag.

Det kan forekomme visse oppdateringer og da finner man dem her i Sailracesytem

 

BB11

Plass Seilnr Båt Poeng Race 1
31.08.16
1 NOR-348 Louise
Skipper: Torunn Sætre (Brevik Seilforening)
4 DNC (4)
1 NOR-284 BB11
Skipper: Hanne Sondresen (Brevik Seilforening)
4 DNC (4)
1 NOR-18 Skipper: Ola Aarseth (Brevik Seilforening) 4 DNC (4)

CRUSING 1

Plass Seilnr Båt Båttype HCP Reell Korrigert Poeng Race 1
31.08.16
1 NOR-11313 Snakkas
Skipper: Frode Johansen (Brevik Seilforening)
1,038 1:16:24 1:19:18 1 1
2 NOR-10055 Kookaburra
Skipper: Henrik Tangen (Brevik Seilforening)
First 36.7 0,980 1:21:08 1:19:30 2 2
3 NOR-10423 Barolo II
Skipper: Jon Helland (Brevik Seilforening)
Hanse 371 0,9680 1:25:20 1:22:36 3 3
4 NOR-14541 Gøy På Vannet
Skipper: JAN OVE LORENTZEN (Brevik Seilforening)
HP 1030 1,0330 1:21:40 1:24:21 4 4
5 NOR-6478 Banzai
Skipper: Alf Førli (Brevik Seilforening)
0,944 1:29:53 1:24:50 5 5
6 NOR-15281 Felicita
Skipper: Henrik Wollenberg (Brevik Seilforening)
Bavaria 40 0,9260 1:38:42 1:31:23 6 6
7 NOR-14740 Danica
Skipper: Knut Helmundsen (Brevik Seilforening)
Hanse 400 0,9410 1:37:40 1:31:54 7 7
8 NOR-11147 Anker 6
Skipper: Nina Klavenes (Brevik Seilforening)
Bavaria 42cr 0,9870 1:35:31 1:34:16 8 8
9 NOR-11229 HeiltVilt
Skipper: KNUT MATHISEN (Brevik Seilforening)
Bavaria 42 Match 1,0390 1:35:31 1:39:14 9 9
10 NOR-14730 Chill Out
Skipper: Vibeche Hafenbrædl (Brevik Seilforening)
Bavaria 340 CR 0,9425 1:47:25 1:41:14 10 10
11 NOR-158 NN
Skipper: Tom Lande Iversen (Brevik Seilforening)
X35 OD 1,0150 14 DNC (14)
11 NOR-10259 Elvira
Skipper: Tore Øyvind Moen (Brevik Seilforening)
Sun Legende 41 0,9390 14 DNC (14)
11 NOR-14041 Skipper: Thomas Reistad (Brevik Seilforening) Elan 380 0,944 14 DNC (14)

CRUSING 2

Plass Seilnr Båt Båttype HCP Reell Korrigert Poeng Race 1
31.08.16
1 NOR-6490 NENA
Skipper: Egil Søyland (Brevik Seilforening)
Aphrodite 101 0,8780 1:13:09 1:04:13 1 1
2 NOR-6440 Skipper: Kjetil Hornes (Brevik Seilforening) Maxi 999 0,892 1:14:27 1:06:24 2 2
3 NOR-14427 Berenike
Skipper: Pål Klavenes (Brevik Seilforening)
Bavaria 36 AC 0,9380 1:14:11 1:09:35 3 3
4 NOR-4489 Impuls
Skipper: Sondre Ditlefsen (Brevik Seilforening)
Mixer 0,8950 1:19:42 1:11:19 4 4
5 NOR-10073 Backfisch III
Skipper: Truls Haugen (Brevik Seilforening)
0,950 1:16:08 1:12:19 5 5
6 NOR-10138 DAISY
Skipper: Bjørn Erik Kasnes (Brevik Seilforening)
Hanse 341 0,9310 1:18:53 1:13:26 6 6
7 NOR-4992 Jesper
Skipper: Roy Isaksen (Brevik Seilforening)
Banner 23 0,9321 1:39:12 1:32:27 7 7
8 NOR-10422 Wind Waker
Skipper: Frode Bratlie (Brevik Seilforening)
Bavaria 32 AC 0,8540 13 DNC (13)
8 NOR-3410 Skipper: Ole Jakob Løvsjø (Brevik Seilforening) 0,882 13 DNC (13)
8 NOR-14692 Aries
Skipper: Rune Haugen (Brevik Seilforening)
Afrodite 101 0,87 13 DNC (13)
8 NOR-6403 Skipper: David Sanna (Brevik Seilforening) Maxi 999 0,892 13 DNC (13)
8 NOR-9773 Miss Mc ALL
Skipper: Thor-Helge Fygle Hansen (Brevik Seilforening)
Bavaria 40 AC 0,9120 13 DNC (13)

EXPRESS

Plass Seilnr Båt Poeng Race 1
31.08.16
1 NOR-216 Skipper: Håkon Leth Olsen (Brevik Seilforening) 1 1
2 NOR-135 Skipper: Kenneth Johansen (Brevik Seilforening) 2 2
3 NOR-568 Skipper: Terje Nielsen (Brevik Seilforening) 3 3
4 NOR-94 Skipper: Svein Rørdam (Brevik Seilforening) 4 4
5 NOR-189 Heggem&Hansen
Skipper: VEGARD HEGGEM (Brevik Seilforening)
5 5
6 NOR-530 Skipper: Jørn Fougner (Brevik Seilforening) 6 6
7 NOR-228 Extase
Skipper: Dag Allan Jentoftsen (Brevik Seilforening)
7 7
8 NOR-128 Skipper: Bjørn Nilsen (Brevik Seilforening) 9 DNF (9)
9 NOR-714 Hurramegrundt
Skipper: Øivind-Tore Mylius (Kragerø Seilforening)
11 DNC (11)
9 NOR-1000 Skipper: Rune Bakke (Brevik Seilforening) 11 DNC (11)

KOGG

Plass Seilnr Båt Poeng Race 1
31.08.16
1 NOR-X-74 Laila
Skipper: Tor Anker Jensen (Brevik Seilforening)
7 DNC (7)
1 NOR-X-71 Oryx
Skipper: Oddbjørn Solum (Brevik Seilforening)
7 DNC (7)
1 NOR-X-72 Elwira
Skipper: Finn Coch (Brevik Seilforening)
7 DNC (7)
1 NOR-78 Brevig
Skipper: Øyvind Ingebretsen (Brevik Seilforening)
7 DNC (7)
1 NOR-X-70 Skipper: Harald Amundsen (Brevik Seilforening) 7 DNC (7)
1 NOR-X-84 Skipper: Tore Amundsen (Brevik Seilforening) 7 DNC (7)

OPTIMIST

Plass Seilnr Båt Poeng Race 1
31.08.16
1 NOR-3413 Skipper: Sindre Kalio Andersen (Brevik Seilforening) 1 1

ZOOM8

Plass Seilnr Båt Poeng
1 NOR-160 Skipper: Trym Kalio Andersen (Brevik Seilforening)

Resultater onsdagseilas 24.august 2016 3.seilas Sparebank1 Cup

Igjen stort oppmøte for onsdagsseilasen. Det yrer av liv på brygga langt tid før start. Se her videoen som dokumenterer onsdagsgleden! Onsdagen er dagen hvor alle dagligdagse trivialiteter legges til side og det er kun glede, konkurranseinstinkt og lading av batteri som gjelder…Ukens høydepunkt for de fleste!

NB! Endringer kan skje! Se her for ev oppdateringer.

 

BB11

Plass Seilnr Båt Poeng Race 1
24.08.16
1 NOR-348 Louise
Skipper: Torunn Sætre (Brevik Seilforening)
1 1
2 NOR-284 BB11
Skipper: Hanne Sondresen (Brevik Seilforening)
2 2
3 NOR-18 Skipper: Ola Aarseth (Brevik Seilforening) 4 DNC (4)

CRUSING 1

Plass Seilnr Båt Båttype HCP Reell Korrigert Poeng Race 1
24.08.16
1 NOR-11313 Snakkas
Skipper: Frode Johansen (Brevik Seilforening)
1,038 1:31:05 1:34:32 1 1
2 NOR-10055 Kookaburra
Skipper: Henrik Tangen (Brevik Seilforening)
First 36.7 0,980 1:37:25 1:35:28 2 2
3 NOR-14541 Gøy På Vannet
Skipper: JAN OVE LORENTZEN (Brevik Seilforening)
HP 1030 1,0330 1:34:33 1:37:40 3 3
4 NOR-6478 Banzai
Skipper: Alf Førli (Brevik Seilforening)
0,944 1:50:54 1:44:41 4 4
5 NOR-158 NN
Skipper: Tom Lande Iversen (Brevik Seilforening)
X35 OD 1,0150 1:45:18 1:46:52 5 5
6 NOR-14041 Skipper: Thomas Reistad (Brevik Seilforening) Elan 380 0,944 1:55:17 1:48:49 6 6
7 NOR-10423 Barolo II
Skipper: Jon Helland (Brevik Seilforening)
Hanse 371 0,9680 1:55:45 1:52:02 7 7
8 NOR-11147 Anker 6
Skipper: Nina Klavenes (Brevik Seilforening)
Bavaria 42cr 0,9870 1:54:38 1:53:08 8 8
9 NOR-14740 Danica
Skipper: Knut Helmundsen (Brevik Seilforening)
Hanse 400 0,9410 2:09:39 2:02:00 9 9
10 NOR-15281 Felicita
Skipper: Henrik Wollenberg (Brevik Seilforening)
Bavaria 40 0,9260 2:14:42 2:04:43 10 10
11 NOR-14730 Chill Out
Skipper: Vibeche Hafenbrædl (Brevik Seilforening)
Bavaria 340 CR 0,9425 2:17:23 2:09:29 11 11
12 NOR-10259 Elvira
Skipper: Tore Øyvind Moen (Brevik Seilforening)
Sun Legende 41 0,9390 14 DNC (14)
12 NOR-11229 HeiltVilt
Skipper: KNUT MATHISEN (Brevik Seilforening)
Bavaria 42 Match 1,0390 14 DNC (14)

CRUSING 2

Plass Seilnr Båt Båttype HCP Reell Korrigert Poeng Race 1
24.08.16
1 NOR-6490 NENA
Skipper: Egil Søyland (Brevik Seilforening)
Aphrodite 101 0,8780 1:15:37 1:06:23 1 1
2 NOR-6440 Skipper: Kjetil Hornes (Brevik Seilforening) Maxi 999 0,892 1:24:26 1:15:18 2 2
3 NOR-10073 Backfisch III
Skipper: Truls Haugen (Brevik Seilforening)
0,950 1:19:22 1:15:23 3 3
4 NOR-4489 Impuls
Skipper: Sondre Ditlefsen (Brevik Seilforening)
Mixer 0,8950 1:26:27 1:17:22 4 4
5 NOR-14427 Berenike
Skipper: Pål Klavenes (Brevik Seilforening)
Bavaria 36 AC 0,9380 1:24:12 1:18:58 5 5
6 NOR-10138 DAISY
Skipper: Bjørn Erik Kasnes (Brevik Seilforening)
Hanse 341 0,9310 1:31:55 1:25:34 6 6
7 NOR-10422 Wind Waker
Skipper: Frode Bratlie (Brevik Seilforening)
Bavaria 32 AC 0,8540 1:42:04 1:27:09 7 7
8 NOR-3410 Skipper: Ole Jakob Løvsjø (Brevik Seilforening) 0,882 1:42:20 1:30:15 8 8
9 NOR-9773 Miss Mc ALL
Skipper: Thor-Helge Fygle Hansen (Brevik Seilforening)
Bavaria 40 AC 0,9120 2:24:20 2:11:37 9 9
10 NOR-14692 Aries
Skipper: Rune Haugen (Brevik Seilforening)
Afrodite 101 0,87 12 DNC (12)
10 NOR-6403 Skipper: David Sanna (Brevik Seilforening) Maxi 999 0,892 12 DNC (12)

EXPRESS

Plass Seilnr Båt Poeng Race 1
24.08.16
1 NOR-216 Skipper: Håkon Leth Olsen (Brevik Seilforening) 1 1
2 NOR-128 Skipper: Bjørn Nilsen (Brevik Seilforening) 2 2
3 NOR-94 Skipper: Svein Rørdam (Brevik Seilforening) 3 3
4 NOR-568 Skipper: Terje Nielsen (Brevik Seilforening) 4 4
5 NOR-135 Skipper: Kenneth Johansen (Brevik Seilforening) 5 5
6 NOR-530 Skipper: Jørn Fougner (Brevik Seilforening) 6 6
7 NOR-1000 Skipper: Rune Bakke (Brevik Seilforening) 7 7
8 NOR-228 Extase
Skipper: Dag Allan Jentoftsen (Brevik Seilforening)
8 8
9 NOR-714 Hurramegrundt
Skipper: Øivind-Tore Mylius (Kragerø Seilforening)
11 DNC (11)
9 NOR-189 Heggem&Hansen
Skipper: VEGARD HEGGEM (Brevik Seilforening)
11 DNC (11)

KOGG

Plass Seilnr Båt Poeng Race 1
24.08.16
1 NOR-78 Brevig
Skipper: Øyvind Ingebretsen (Brevik Seilforening)
1 1
2 NOR-X-72 Elwira
Skipper: Finn Coch (Brevik Seilforening)
2 2
3 NOR-X-74 Laila
Skipper: Tor Anker Jensen (Brevik Seilforening)
3 3
4 NOR-X-71 Oryx
Skipper: Oddbjørn Solum (Brevik Seilforening)
4 4
5 NOR-X-70 Skipper: Harald Amundsen (Brevik Seilforening) 7 DNC (7)
5 NOR-X-84 Skipper: Tore Amundsen (Brevik Seilforening) 7 DNC (7)

OPTIMIST

Plass Seilnr Båt Poeng Race 1
24.08.16
1 NOR-3413 Skipper: Sindre Kalio Andersen (Brevik Seilforening) 2 DNC (2)

ZOOM8

Plass Seilnr Båt Poeng
1 NOR-160 Skipper: Trym Kalio Andersen (Brevik Seilforening)

https://www.sailracesystem.no/regatta?regatta=2435&resultat=1

 

 

NB!: Foreløpige resultater

Oppdateringer og ev endringer finner du her:  https://www.sailracesystem.no/regatta?regatta=2435&resultat=1

CRUSING 1
Plass Seilnr Båt Poeng Race 1 Race 2
1 NOR-15400 SORTEBILL
Jorun Sortedal (Brevik Seilforening)
3 2 1
2 NOR-14541 GøY På VANNET
Jan Ove Lorentzen (Brevik Seilforening)
3 1 2
3 NOR-7000 FARR OUT
Torbjørn Anderssen (Larvik Seilforening)
6 3 3
4 NOR-11147 ANKERVI
Heidi Stordalen (Brevik Seilforening)
9 5 4
5 NOR-14041 ALABAMA
Thomas Reistad (Brevik Seilforening)
9 4 5

CRUSING 2

Plass Seilnr Båt Poeng Race 1 Race 2
1 NOR-10073 BACKFISCH III
Truls Haugen (Brevik Seilforening)
2 1 1
2 NOR-7027 ARGO
Per Brynildsen (Brevik Seilforening)
5 2 3
3 NOR-14427 BERENIKE
Pål Klavenes (Brevik Seilforening)
6 4 2
4 NOR-4489 IMPULS
Sondre Ditlefsen (Brevik Seilforening)
7 3 4