Det klarnet opp rett før start og sjette og siste seilas i Vårserien 2015 ble gjennomført i fint vær, men lite vind. Selv om noen ble liggende vindstille, kom alle som seilte løpet seg greit opp til Røra, ned til Sætre og opp til Seivall igjen.
Her følger resultatene etter 6 seilaser ……

 

Vårserie 6 2015

Express Klasse

Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating R1   R2   R3   R4   R5   R6   Total Nett
1st Express Express 128 Bjørn Nilsen 1   1.0 1.0 1.0 (7.0 DNC) 3.0 13.0 6.0
2nd Express Express 568 Terje Nilsen 1   2.0 2.0 3.0 2.0 (7.0 DNC) 16.0 9.0
3rd Express Express 131 / 530 Jørn Fougner 1   3.0 3.0 (6.0 DNS) 3.0 1.0 16.0 10.0
4th Express Express 135 Kenneth Johansen 1   4.0 4.0 4.0 1.0 (5.0) 18.0 13.0
5th Express Express 66 / 1000 Knut Bech 1   (5.0) 5.0 2.0 4.0 4.0 20.0 15.0
6th Express Express 94 Svein Rørdam 1   6.0 6.0 DNS 5.0 (7.0 DNC) 2.0 26.0 19.0

Cruising 1 Klasse

Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating R1   R2   R3   R4   R5   R6   Total Nett
1st Cruising 1 Bavaria 42 Match 11313 Frode Johansen 1.033   1.0 1.0 1.0 4.0 (11.0 DNC) 18.0 7.0
2nd Cruising 1 Bavaria 42 Match 11736 Jan Ove Olsen 1.030   (2.0) 2.0 2.0 1.0 2.0 9.0 7.0
3rd Cruising 1 HP 1030 14541 Jan Ove Lorentzen 0.998   (11.0 DNC) 3.0 9.0 2.0 1.0 26.0 15.0
4th Cruising 1 Bavaria 42 Match 11229 Knut Mathisen 1.034   4.0 4.0 (6.0) 3.0 4.0 21.0 15.0
5th Cruising 1 Hanse 371 10423 Jon G. Helland 0.962   3.0 (5.0) 3.0 5.0 5.0 21.0 16.0
6th Cruising 1 Hanse 400 14740 Knut Helmundsen 0.941   5.0 8.0 DNF 4.0 (9.0) 7.0 DNF 33.0 24.0
7th Cruising 1 Bavaria 36 10073 Truls Haugen 0.950   (11.0 DNC) 11.0 DNC 5.0 7.0 3.0 37.0 26.0
8th Cruising 1 First 40,7 9770 DagSvendsen 1.031   (11.0 DNC) 11.0 DNC 7.0 6.0 6.0 41.0 30.0
9th Cruising 1 Bavaria 42 cr 11147 Førstedama 0.985   6.0 8.0 DNF 8.0 8.0 (11.0 DNC) 41.0 30.0
10th Cruising 1 Elan 380 14041 Thomas Reistad 0.995   7.0 8.0 DNF 10.0 DNS 10.0 DNF (11.0 DNC) 46.0 35.0

Cruising 2 Klasse

Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating R1   R2   R3   R4   R5   R6   Total Nett
1st Cruising 2 Maxi 999 7864 Gunnar H.Lie 0.886   1.0 1.0 1.0 1.0 (8.0 DNC) 12.0 4.0
2nd Cruising 2 Maxi 999 6440 Ketil Hornæs 0.889   (2.0) 2.0 2.0 2.0 1.0 9.0 7.0
3rd Cruising 2 Mixer 4489 Sondre Ditlefsen 0.906   3.0 3.0 3.0 4.0 (8.0 DNC) 21.0 13.0
4th Cruising 2 1/2 ton 3410 Ole Jakob Løvsjø 0.889   (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 3.0 2.0 29.0 21.0
5th Cruising 2 J24 8624 Magnus Nilsen 0.840   6.0 6.0 DNF 4.0 5.0 (8.0 DNC) 29.0 21.0
6th Cruising 2 Viko 22 S 15004 Øystein Paulsen 0.839   5.0 4.0 5.0 (8.0 DNC) 8.0 DNC 30.0 22.0
7th Cruising 2 Aphrodite 101 14692 Rune Haugen 0.847   4.0 5.0 6.0 DNS (8.0 DNC) 8.0 DNC 31.0 23.0

Åpen klasse Klasse

Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating R1   R2   R3   R4   R5   R6   Total Nett
1st Åpen klasse Bavaria 32 10422 Frode Bratlie 0.857   1.0 DNS 1.0 (2.0) 1.0 1.0 6.0 4.0
2nd Åpen klasse Jeanaue 6540 Håkon Hansen 0.857   (5.0 DNC) 3.0 DNF 1.0 5.0 DNC 3.0 DNF 17.0 12.0
3rd Åpen klasse H-Båt 41 Anders Werner 0.857   (5.0 DNC) 3.0 DNF 3.0 DNS 5.0 DNC 2.0 18.0 13.0
4th Åpen klasse Maxi Fenix 11784 Anette Abrahamsen 0.829   (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 25.0 20.0

R6 - Express Klasse

Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating Elapsed Corrected Points
1 Express Express 131 / 530 Jørn Fougner 1 1:08:29 1:08:29 1.0
2 Express Express 94 Svein Rørdam 1 1:10:03 1:10:03 2.0
3 Express Express 128 Bjørn Nilsen 1 1:12:21 1:12:21 3.0
4 Express Express 66 / 1000 Knut Bech 1 1:12:36 1:12:36 4.0
5 Express Express 135 Kenneth Johansen 1 1:15:28 1:15:28 5.0
6 Express Express 568 Terje Nilsen 1 DNC   7.0

R6 - Cruising 1 Klasse

Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating Elapsed Corrected Points
1 Cruising 1 HP 1030 14541 Jan Ove Lorentzen 0.998 1:10:16 1:10:08 1.0
2 Cruising 1 Bavaria 42 Match 11736 Jan Ove Olsen 1.030 1:09:28 1:11:33 2.0
3 Cruising 1 Bavaria 36 10073 Truls Haugen 0.950 1:18:30 1:14:35 3.0
4 Cruising 1 Bavaria 42 Match 11229 Knut Mathisen 1.034 1:13:02 1:15:31 4.0
5 Cruising 1 Hanse 371 10423 Jon G. Helland 0.962 1:21:44 1:18:38 5.0
6 Cruising 1 First 40,7 9770 DagSvendsen 1.031 1:20:54 1:23:24 6.0
7 Cruising 1 Hanse 400 14740 Knut Helmundsen 0.941 DNF   7.0
8 Cruising 1 Bavaria 42 Match 11313 Frode Johansen 1.033 DNC   11.0
8 Cruising 1 Bavaria 42 cr 11147 Førstedama 0.985 DNC   11.0
8 Cruising 1 Elan 380 14041 Thomas Reistad 0.995 DNC   11.0

R6 - Cruising 2 Klasse

Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating Elapsed Corrected Points
1 Cruising 2 Maxi 999 6440 Ketil Hornæs 0.889 1:14:39 1:06:22 1.0
2 Cruising 2 1/2 ton 3410 Ole Jakob Løvsjø 0.889 1:29:45 1:19:47 2.0
3 Cruising 2 Maxi 999 7864 Gunnar H.Lie 0.886 DNC   8.0
3 Cruising 2 Mixer 4489 Sondre Ditlefsen 0.906 DNC   8.0
3 Cruising 2 J24 8624 Magnus Nilsen 0.840 DNC   8.0
3 Cruising 2 Viko 22 S 15004 Øystein Paulsen 0.839 DNC   8.0
3 Cruising 2 Aphrodite 101 14692 Rune Haugen 0.847 DNC   8.0

R6 - Åpen klasse Klasse

Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating Elapsed Corrected Points
1 Åpen klasse Bavaria 32 10422 Frode Bratlie 0.857 1:27:02 1:14:35 1.0
2 Åpen klasse H-Båt 41 Anders Werner 0.857 1:47:14 1:31:54 2.0
3 Åpen klasse Jeanaue 6540 Håkon Hansen 0.857 DNF   3.0
4 Åpen klasse Maxi Fenix 11784 Anette Abrahamsen 0.829 DNC   5.0

Varserie 6 Entype

BB11 Class

Rank Class SailNo HelmName R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st BB11 18 Ola Årseth 1.0 1.0 1.0 1.0 4.0 4.0
2nd BB11 192 Tore Ramstad 2.0 3.0 4.0 2.0 11.0 11.0
3rd BB11 465 Paul Inge Eriksen 3.0 DNS 2.0 3.0 5.0 DNC 13.0 13.0
4th BB11 284 Hanne Sondresen 5.0 DNC 5.0 DNC 2.0 3.0 15.0 15.0

Kogg Class

Rank Class SailNo HelmName R3 R4 R6 Total Nett
1st Kogg X-78 Øyvind Ingebretsen 1.0 3.0 DNS 1.0 5.0 5.0
2nd Kogg X-71 Oddbjørn Solum 3.0 3.0 DNS 3.0 9.0 9.0
3rd Kogg X-80 Finn Kristensen 2.0 3.0 DNS 6.0 DNC 11.0 11.0
4th Kogg X-72 Finn Coch 6.0 DNC 6.0 DNC 2.0 14.0 14.0
5th Kogg X-20 Øystein Andersen 6.0 DNC 6.0 DNC 4.0 16.0 16.0

Optimist Class

Rank Class SailNo HelmName R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Optimist 3610 Ragnar S. Olsen 1.0 (2.0) 1.0 1.0 1.0 6.0 4.0
2nd Optimist 3414 Sndre Andersen 2.0 1.0 2.0 DNS 2.0 (3.0 DNC) 10.0 7.0

Laser Radial Class

Rank Class SailNo HelmName R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Laser Radial 194136 Ole Martin K. Lunde 1.0 (2.0) 1.0 1.0 1.0 6.0 4.0
2nd Laser Radial 189630 Anna Vlasova 2.0 1.0 2.0 DNS 2.0 (3.0 DNC) 10.0 7.0

Laser 4.7 Class

Rank Class SailNo HelmName R2 R3 R4 Total Nett
1st Laser 4.7 192715 Herman Sjøboden 1.0 2.0 DNC 1.0 DNS 4.0 4.0