En fantastisk Rødskjærseilas og Kretsmesterskap 2016

En fantastisk Regattadag er over. Rødskjærseilasen gikk i litt grått, men mildt vær fra Brevik Seilforening sitt anlegg på Seivall i 7-8 sekundmeter i en lang og flott kryss ut fjorden til åpent hav med sikte mot Rødskjær. Litt bølger og opp mot 10 sekundmeter på åpent hav før man rundet Rødskjær og hadde en flott lens tilbake over åpent hav, Inn gamle langesund, Eidangerfjord og målgang Seivall igjen. Rødskjærseilasen teller også som Kretsmesterskap og vi kan gratulerer flere skippere med sitt mannskap med gullmedalje og tittel Kretsmestere 2016. 

Rødskjærseilasen inngår i, og er avslutning i Skagerak Skjærgårdscup. Skagerak Skjærgårdscup er et samarbeid mellom Sandefjord, Larvik, Langesund og Brevik seilforeninger. Hver regatta er vert frittstående og regattaene som har inngått er Stråholmen Rundt, Sydosten, Svennerseilasen og i dag Rødskjærseilasen. Det ryktes også om veldig hyggelig samvær på Seivall utover kvelden for å seire den flotte seilasen og de nye kretsmesterne.

Her er resultatlisten for Rødskjærseilasen og Kretsmesterskapet 2016..

CRUSING 1

Plass Seilnr Båt Poeng Ståholmen Rundt Sydosten Svennerseilasen Rødskjærseilasen
1 NOR-307 BIG TIME
Dag Rune Wiksten (Larvik Seilforening)
5 DNC (36) 1 1 3
2 NOR-13697 FLASH V
Erik Krister (Sandefjord Seilforening)
7 DNC (36) 3 3 1
3 NOR-11313 SNAKKAS
Frode Johansen (Brevik Seilforening)
8 2 DNC (36) 4 2
4 NOR-14541 GøY På VANNET
JAN OVE LORENTZEN (Brevik Seilforening)
15 4 RDG – 14 6 5
5 NOR-13882 EL DRAGòN III
Marius Frenvik Odberg (Larvik Seilforening)
23 11 4 8 RDG – 19
6 NOR-249 POOL PANTHER
Karl Wilhelm Weldingh (Larvik Seilforening)
23 9 5 9 DNC (36)
7 NOR-11512 TOLAMA
Asbjørn Næss (Larvik Seilforening)
27 DNC (36) RDG – 14 7 6
8 NOR-10423 BAROLO II
Jon Helland (Brevik Seilforening)
27 17 6 14 7
9 NOR-7000 FARR OUT
Torbjørn Anderssen (Larvik Seilforening)
32 8 DNC (36) 13 11
10 NOR-8961 Gustav Sørum (Sandefjord Seilforening) 43 DNC (36) 2 5 DNC (36)
11 NOR-11147 ANKER VI
Nina Klavenes (Brevik Seilforening)
44 14 DNC (36) 16 14
12 NOR-10055 KOOKABURRA
Henrik Tangen (Brevik Seilforening)
45 5 DNC (36) DNC (36) 4
13 NOR-13401 TAUS
Terje Karstang (Brevik Seilforening)
58 10 DNC (36) DNC (36) 12
14 NOR-12793 THELMA
Odd Sætre (Brevik Seilforening)
59 12 DNC (36) 11 DNC (36)
15 NOR-14740 DANICA
Knut Helmundsen (Brevik Seilforening)
61 16 DNC (36) DNC (36) 9
16 NOR-15281 FELICITA
Henrik Wollenberg (Brevik Seilforening)
61 15 DNC (36) DNC (36) 10
17 NOR-15155 Sven Scherman Olsen (Sandefjord Seilforening) 62 DNC (36) 9 17 DNC (36)
18 NOR-10 Ronny Lindquist (Brevik Seilforening) 73 1 DNC (36) DNC (36) DNC (36)
19 NOR-11172 GRåTASS
Bente Viknes (Asker Seilforening)
74 DNC (36) DNC (36) 2 DNC (36)
20 NOR-6478 BANZAI
Alf K. Førli (Brevik Seilforening)
75 3 DNC (36) DNC (36) DNC (36)
21 NOR-10054 AGNORA
Roy Isaksen (Brevik Seilforening)
78 6 DNC (36) DNC (36) DNC (36)
22 NOR-10424 Per Hofstedt (Sandefjord Seilforening) 79 DNC (36) 7 DNC (36) DNC (36)
23 NOR-158 NN
Tom Lande Iversen (Brevik Seilforening)
79 7 DNC (36) DNC (36) DNC (36)
24 NOR-9770 QUADRIGA
Dag Svendsen (Brevik Seilforening)
80 DNC (36) DNC (36) DNC (36) 8
25 NOR-11594 Arild Skogly (Sandefjord Seilforening) 80 DNC (36) 8 DNC (36) DNC (36)
26 NOR-15400 Per Sortedal (Brevik Seilforening) 82 DNC (36) 10 DNC (36) DNC (36)
27 NOR-28 FENRIS
Lars Magnus Hesselberg (Larvik Seilforening)
82 DNC (36) DNC (36) 10 DNC (36)
28 NOR-14589 Lasse Lund (Sandefjord Seilforening) 83 DNC (36) 11 DNC (36) DNC (36)
29 NOR-10147 TUWANO
Vidar Larsen (Sandefjord Seilforening)
84 DNC (36) DNC (36) 12 DNC (36)
30 NOR-15022 SELIMA
Espen Sørbel (Brevik Seilforening)
85 DNC (36) DNC (36) DNC (36) 13
31 NOR-45 ENAVIGO
Espen Johnsen (Brevik Seilforening)
85 13 DNC (36) DNC (36) DNC (36)
32 NOR-14730 CHILL OUT
Petter Gjærum (Brevik Seilforening)
87 DNC (36) DNC (36) DNC (36) 15
33 NOR-140 Jørn Spetalen (Larvik Seilforening) 87 DNC (36) DNC (36) 15 DNC (36)
34 NOR-14999 SAIL LA VIE
Bjørge Fredheim (Brevik Seilforening)
88 DNC (36) DNC (36) DNC (36) 16
35 NOR-337 HAVSULEN
Stein Løberg (Brevik Seilforening)
89 DNC (36) DNC (36) DNC (36) 17

CRUSING 2

Plass Seilnr Båt Poeng Stråholmen Rundt Sydosten Svennerseilasen Rødskjærseilasen
1 NOR-10417 MYMLEN
BÅRD JERVAN (Larvik Seilforening)
4 2 2 1 1
2 NOR-4489 IMPULS
Sondre Ditlefsen (Brevik Seilforening)
8 4 1 4 3
3 NOR-14427 BERENIKE
Pål Klavenes (Brevik Seilforening)
14 8 3 5 6
4 NOR-10138 DAISY
Bjørn Erik Kasnes (Brevik Seilforening)
31 1 DNC (21) DNC (21) 9
5 NOR-9827 ANNES NAADE
Egil Evensen (Brevik Seilforening)
33 5 DNC (21) DNC (21) 7
6 NOR-10422 WIND WAKER
Frode Bratlie (Brevik Seilforening)
37 6 DNC (21) DNC (21) 10
7 NOR-15499 KAROLINE
Ronny Smith Bakkane (Larvik Seilforening)
38 11 DNC (21) 6 DNC (21)
8 NOR-5598 OCEAN GIRL
Arild Haraldstad (Brevik Seilforening)
41 9 DNC (21) DNC (21) 11
9 NOR-6490 NENA
Egil Søyland (Brevik Seilforening)
44 DNC (21) DNC (21) DNC (21) 2
10 NOR-143 Lars Nilssen (Larvik Seilforening) 44 DNC (21) DNC (21) 2 DNC (21)
11 NOR-77 Jens Kristian Jensen (Larvik Seilforening) 45 DNC (21) DNC (21) 3 DNC (21)
12 NOR-7027 ARGO
Per Brynildsen (Brevik Seilforening)
45 3 DNC (21) DNC (21) DNC (21)
13 NOR-7864 ALLEGRO
Gunnar Hannibal Lie (Brevik Seilforening)
46 DNC (21) DNC (21) DNC (21) 4
14 NOR-6440 TITRACK 2
Ketil Hornæs (Brevik Seilforening)
47 DNC (21) DNC (21) DNC (21) 5
15 NOR-10259 ELVIRA
Tore Øyvind Moen (Brevik Seilforening)
49 7 DNC (21) DNC (21) DNC (21)
16 NOR-6403 ?????
David Sanna (Brevik Seilforening)
50 DNC (21) DNC (21) DNC (21) 8
17 NOR-14845 OPPTUR
Dag Jentoftsen (Brevik Seilforening)
52 10 DNC (21) DNC (21) DNC (21)
18 NOR-4992 ALLTID NEDE
Roy Isaksen (Brevik Seilforening)
54 DNC (21) DNC (21) DNC (21) 12
19 NOR-15004 NOBI
Øystein Paulsen (Brevik Seilforening)
56 DNC (21) DNC (21) DNC (21) RDG – 14
20 NOR-11432 Tor Dag Sørsdal (Sandefjord Seilforening) 63 DNC (21) DNC (21) DNC (21) DNC (21)

EXPRESS

 

Plass Seilnr Båt Poeng Rødskjærseilasen Race 2 Race 3 Race 4
1 NOR-530 MINX
Jørn Fougner (Brevik Seilforening)
1 1
2 NOR-216 Håkon L Olsen (Brevik Seilforening) 2 2
3 NOR-714 HURRAMEGRUNDT
Øivind-Tore Mylius (Kragerø Seilforening)
3 3
4 NOR-128 NN
Bjørn Nilsen (Brevik Seilforening)
5 DNC (5)