Etter at Stråholmen Rundt ble borte i vindstilla er to race gjennomført i Sandefjord og Larvik.  Stillingen før Rødskjærseilasen er som følger: (Med forbehold om feil)

Skagerak Skjærgårdscup 2017
TUR & HAV – CRUISING 1, >= 0,95
Seilnr Båt Skipper Båttype Svenner Sydosten Total
NOR-307 BIG TIME Dag Rune Wiksten/Morten Christophersen (Larvik Seilforening) Melges 24 1 1 2
NOR-14541 GøY På VANNET JAN OVE LORENTZEN (Brevik Seilforening) HP 1030 5 4 9
NOR-15678 BERENIKE Pål Klavenes (Brevik Seilforening) Elan 410 6 3 9
NOR-15155 IKAROS Sven Scherman Olsen (Sandefjord Seilforening) J Sun Odyssey 39i 11 2 13
NOR-13697 FLASH V Erik Krister (Sandefjord Seilforening) First 40 2 13 15
NOR-13882 EL DRAGòN III Marius Frenvik Odberg (Larvik Seilforening) A31 3 13 16
NOR-15400 SORTEBILL Per Sortedal (Brevik Seilforening) Dehler 41 7 13 20
NOR-15524 POOL PANTHER Karl Wilhelm Weldingh (Larvik Seilforening) Seascape 24 17 6 23
NOR-11512 TOLAMA Asbjørn Næss (Larvik Seilforening) Dehler 36 SC 4 21 25
NOR-6382 Rossy Rune Haugen Brevik Fabola 39 21 5 26
NOR-14999 SAIL LA VIE Bjørge Fredheim (Brevik Seilforening) Life 7.5 8 21 29
NOR-7000 FARR OUT Torbjørn Anderssen (Larvik Seilforening) Farr 40 9 21 30
NOR-8961 STEADFAST Gustav Sørum (Sandefjord Seilforening) IOR One Ton 17 13 30
NOR-12296 FRI FLYT Petter Hegle (Holmestrand Seilforening) Hanse 370e 10 21 31
NOR-12122 ENJOY Kristoffer Borge (Larvik Seilforening) Elan 410 12 21 33
NOR-14924 ELLY Carl Christoffer Bruenech (Larvik Seilforening) Hanse 400 13 21 34
NOR-10423 Barolo II Jon Helland Brevik Hanse 21 13 34
NOR-12252 Lulu Hans Kvalsvik Sandefjord Hanse 370 21 13 34
NOR-10424 Alice Per Hofstedt Hanse 371 13 21 34
NOR-11046 INTERMESSO Andreas Hatlo (Gåsøkalven Seilselskab) Bavaria Match 42 14 21 35
TUR & HAV – CRUISING 2, <0,95
Seilnr Båt Skipper Båttype Svenner Sydosten Total
NOR-77 KAST LOSS Jens Kristian Jensen (Larvik Seilforening) H-Båt 2 1 3
NOR-10417 MYMLEN BÅRD JERVAN (Larvik Seilforening) Elan 333 3 3 6
NOR-46 TEAM-46 Hans Gaarder Bjærke (Larvik Seilforening) Yngling 1 7 8
NOR Eldst John Vatne Sandefjord H-båt 7 3 10
NOR-4489 IMPULS Sondre Ditlefsen (Brevik Seilforening) Mixer 4 7 11
NOR-4828 Einar Dreng (Larvik Seilforening) Maxi Fenix 5 7 12