Denne bør ikke brukes til annet enn enn innlegg som er kladd !

Klart for Eidangerfjorden Rundt igjen!

22. august kl 1500 går startskuddet for årets Eidangerfjorden rundt, en flott seilas med en trivelig aften i Helgeroa før vi kjører i gang igjen med regatta tilbake til Seivall på søndag.  Seilasen har Gunderstart og passer for absolutt alle med Tur&Hav- båt.  Møt opp og bli med på en trivelig tur til Helgeroa!

Link til løp og gundertabell for begge dager.  Dette blir også delt ut på Seivall ved påmelding.

HUSK AT FØRSTE BÅT I MÅL BLIR MÅLDOMMER OG TAR REKKEFØLGEN PÅ DE ANDRE BÅTENE!

Skagerak Skjærgårdscup 3 – Svennerseilasen

Skagerak Skjærgårdscup 3 2015 blir arrangert i Larvik 8. august og vi oppfordrer herved til at så mange som mulig tar turen til Larvik denne helgen og deltar!
Avslutning på cupen blir Rødskjærseilasen i september.

Svennerseilasen 2015 – Påmelding
Svennerseilasen arrangeres i år lørdag 8 august. Påmeldingen er allerede åpnet og gjøres via Seilmagasinet sitt sailracesystem.
Svennerseilasen er den tredje seilasen i Skagerak Skjærgårdscup og i tillegg kommer NRK’s sommerbåt til Larvik samme dag, så i år forventer vi liv å røre og mange båter på fjorden. Starten vil som vanlig være i indre havn Larvik og målgangen er tilbake igjen på seilerhytta i Viksfjord.
Trykk på linken under for påmelding 

Vårserie 5

Det blåste friskt i starten, men dabbet av etter hvert.  Løpene var satt lange, men vinden holdt heldigvis akkurat til at alle kom i mål.

NB for Cr1 og Cr2: Det er fortsatt noen båter som ikke har ratingbevisene sine i orden.  Det har vært endring på mange båter siden i fjor slik at ratingbevis samt medlemsskap må ordnes før siste runde i vårserien hvis resultatene skal bli tellende.

 

Vårserie 5 Rating 2015

Vårserie 5 Entype 2015

 

Resultater Vårserien 3 – 2015

Pga tekniske problemer kommer resultatene fra onsdagen regatta først i dag  og i en litt annerledes utforming.

Vi jobber for å finne ut av problemene til neste gang, slik at resultatene kommer raskere og i samme utforming.

Vårserie 3 2015

Cruising 1 Klasse

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: IRC, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating 1 R3 Total Nett
1st Snakkas Bavaria 42 Match Cruising 1 11313 BS Frode Johansen 1.033 1.0 1.0 2.0 2.0
2nd Matcho Bavaria 42 Match Cruising 1 11736 BS Jan Ove Olsen 1.030 2.0 2.0 4.0 4.0
3rd Barolo II Hanse 371 Cruising 1 10423 BS Jon G. Helland 0.962 3.0 5.0 8.0 8.0
4th Heil Vilt Bavaria 42 Match Cruising 1 11229 BS Knut Mathisen 1.034 4.0 4.0 8.0 8.0
5th Gøy på vannet HP 1030 Cruising 1 14541 BS Jan Ove Lorentzen 0.998 9.0 DNC 3.0 12.0 12.0
6th Danica Hanse 400 Cruising 1 14740 BS Knut Helmundsen 0.941 5.0 9.0 DNF 14.0 14.0
7th Hopp Kjerring! Bavaria 42 cr Cruising 1 11147 BS Førstedama 0.985 6.0 9.0 DNF 15.0 15.0
8th Alabama Elan 380 Cruising 1 14041 BS Thomas Reistad 0.995 7.0 9.0 DNF 16.0 16.0

Cruising 2 Klasse

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: IRC, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating 1 R3 Total Nett
1st Allegro Maxi 999 Cruising 2 7864 BS Gunnar H.Lie 0.886 1.0 1.0 2.0 2.0
2nd Titrack Maxi 999 Cruising 2 6440 BS Ketil Hornæs 0.889 2.0 2.0 4.0 4.0
3rd Impuls Mixer Cruising 2 4489 BS Sondre Ditlefsen 0.906 3.0 3.0 6.0 6.0
4th Nobi Viko 22 S Cruising 2 15004 BS Øystein Paulsen 0.839 5.0 4.0 9.0 9.0
5th Ariel Aphrodite 101 Cruising 2 14692 BS Rune Haugen 0.847 4.0 5.0 9.0 9.0
6th Premier Cru J Cruising 2 8624 BS Magnus Nilsen 0.889 6.0 7.0 DNF 13.0 13.0

Express Klasse

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: IRC, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating 1 R3 Total Nett
1st Express Express 128 BS Bjørn Nilsen 1 1.0 1.0 2.0 2.0
2nd Express Express 569 BS Terje Nilsen 1 2.0 2.0 4.0 4.0
3rd Express Express 131 / 530 BS Jørn Fougner 1 3.0 3.0 6.0 6.0
4th Express Express 135 BS Kenneth Johansen 1 4.0 4.0 8.0 8.0
5th Express Express 66 / 1000 BS Knut Bech Rune Bakke 1 5.0 5.0 10.0 10.0
6th Express Express 94 BS Svein Rørdam 1 6.0 7.0 DNS 13.0 13.0

Åpen klasse Klasse

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: IRC, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating 1 R3 Total Nett
1st Wind Wake Bavaria 32 Åpen klasse 10422 BS Frode Bratlie 0.857 4.0 DNS 1.0 5.0 5.0
2nd H-Båt Åpen klasse 41 BS Anders Werner 0.857 4.0 DNC 4.0 DNF 8.0 8.0
2nd Åpen klasse 6540 BS Håkon Hansen 0.857 4.0 DNC 4.0 DNF 8.0 8.0

R1 – Cruising 1 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Snakkas Bavaria 42 Match Cruising 1 11313 BS Frode Johansen 1.033
Matcho Bavaria 42 Match Cruising 1 11736 BS Jan Ove Olsen 1.030
Barolo II Hanse 371 Cruising 1 10423 BS Jon G. Helland 0.962
Heil Vilt Bavaria 42 Match Cruising 1 11229 BS Knut Mathisen 1.034
Gøy på vannet HP 1030 Cruising 1 14541 BS Jan Ove Lorentzen 0.998
Danica Hanse 400 Cruising 1 14740 BS Knut Helmundsen 0.941
Hopp Kjerring! Bavaria 42 cr Cruising 1 11147 BS Førstedama 0.985
Alabama Elan 380 Cruising 1 14041 BS Thomas Reistad 0.995

1 – Cruising 1 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Elapsed Corrected Points
1 Snakkas Bavaria 42 Match Cruising 1 11313 BS Frode Johansen 1.033 1:01:24 1:03:26 1.0
2 Matcho Bavaria 42 Match Cruising 1 11736 BS Jan Ove Olsen 1.030 1:01:40 1:03:31 2.0
3 Barolo II Hanse 371 Cruising 1 10423 BS Jon G. Helland 0.962 1:08:58 1:06:21 3.0
4 Heil Vilt Bavaria 42 Match Cruising 1 11229 BS Knut Mathisen 1.034 1:06:54 1:09:10 4.0
5 Danica Hanse 400 Cruising 1 14740 BS Knut Helmundsen 0.941 1:14:11 1:09:48 5.0
6 Hopp Kjerring! Bavaria 42 cr Cruising 1 11147 BS Førstedama 0.985 1:13:01 1:11:55 6.0
7 Alabama Elan 380 Cruising 1 14041 BS Thomas Reistad 0.995 1:15:46 1:15:23 7.0
8 Gøy på vannet HP 1030 Cruising 1 14541 BS Jan Ove Lorentzen 0.998 DNC 9.0

R3 – Cruising 1 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Elapsed Corrected Points
1 Snakkas Bavaria 42 Match Cruising 1 11313 BS Frode Johansen 1.033 1:23:03 1:25:47 1.0
2 Matcho Bavaria 42 Match Cruising 1 11736 BS Jan Ove Olsen 1.030 1:25:58 1:28:33 2.0
3 Gøy på vannet HP 1030 Cruising 1 14541 BS Jan Ove Lorentzen 0.998 1:40:01 1:39:49 3.0
4 Heil Vilt Bavaria 42 Match Cruising 1 11229 BS Knut Mathisen 1.034 1:48:49 1:52:31 4.0
5 Barolo II Hanse 371 Cruising 1 10423 BS Jon G. Helland 0.962 2:01:28 1:56:51 5.0
6 Danica Hanse 400 Cruising 1 14740 BS Knut Helmundsen 0.941 DNF 9.0
6 Hopp Kjerring! Bavaria 42 cr Cruising 1 11147 BS Førstedama 0.985 DNF 9.0
6 Alabama Elan 380 Cruising 1 14041 BS Thomas Reistad 0.995 DNF 9.0

R4 – Cruising 1 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Snakkas Bavaria 42 Match Cruising 1 11313 BS Frode Johansen 1.033
Matcho Bavaria 42 Match Cruising 1 11736 BS Jan Ove Olsen 1.030
Barolo II Hanse 371 Cruising 1 10423 BS Jon G. Helland 0.962
Heil Vilt Bavaria 42 Match Cruising 1 11229 BS Knut Mathisen 1.034
Gøy på vannet HP 1030 Cruising 1 14541 BS Jan Ove Lorentzen 0.998
Danica Hanse 400 Cruising 1 14740 BS Knut Helmundsen 0.941
Hopp Kjerring! Bavaria 42 cr Cruising 1 11147 BS Førstedama 0.985
Alabama Elan 380 Cruising 1 14041 BS Thomas Reistad 0.995

R5 – Cruising 1 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Snakkas Bavaria 42 Match Cruising 1 11313 BS Frode Johansen 1.033
Matcho Bavaria 42 Match Cruising 1 11736 BS Jan Ove Olsen 1.030
Barolo II Hanse 371 Cruising 1 10423 BS Jon G. Helland 0.962
Heil Vilt Bavaria 42 Match Cruising 1 11229 BS Knut Mathisen 1.034
Gøy på vannet HP 1030 Cruising 1 14541 BS Jan Ove Lorentzen 0.998
Danica Hanse 400 Cruising 1 14740 BS Knut Helmundsen 0.941
Hopp Kjerring! Bavaria 42 cr Cruising 1 11147 BS Førstedama 0.985
Alabama Elan 380 Cruising 1 14041 BS Thomas Reistad 0.995

R6 – Cruising 1 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Snakkas Bavaria 42 Match Cruising 1 11313 BS Frode Johansen 1.033
Matcho Bavaria 42 Match Cruising 1 11736 BS Jan Ove Olsen 1.030
Barolo II Hanse 371 Cruising 1 10423 BS Jon G. Helland 0.962
Heil Vilt Bavaria 42 Match Cruising 1 11229 BS Knut Mathisen 1.034
Gøy på vannet HP 1030 Cruising 1 14541 BS Jan Ove Lorentzen 0.998
Danica Hanse 400 Cruising 1 14740 BS Knut Helmundsen 0.941
Hopp Kjerring! Bavaria 42 cr Cruising 1 11147 BS Førstedama 0.985
Alabama Elan 380 Cruising 1 14041 BS Thomas Reistad 0.995

R1 – Cruising 2 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Allegro Maxi 999 Cruising 2 7864 BS Gunnar H.Lie 0.886
Titrack Maxi 999 Cruising 2 6440 BS Ketil Hornæs 0.889
Impuls Mixer Cruising 2 4489 BS Sondre Ditlefsen 0.906
Nobi Viko 22 S Cruising 2 15004 BS Øystein Paulsen 0.839
Ariel Aphrodite 101 Cruising 2 14692 BS Rune Haugen 0.847
Premier Cru J Cruising 2 8624 BS Magnus Nilsen 0.889

1 – Cruising 2 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Elapsed Corrected Points
1 Allegro Maxi 999 Cruising 2 7864 BS Gunnar H.Lie 0.886 0:49:12 0:43:35 1.0
2 Titrack Maxi 999 Cruising 2 6440 BS Ketil Hornæs 0.889 0:49:33 0:44:03 2.0
3 Impuls Mixer Cruising 2 4489 BS Sondre Ditlefsen 0.906 0:51:26 0:46:36 3.0
4 Ariel Aphrodite 101 Cruising 2 14692 BS Rune Haugen 0.847 0:58:08 0:49:14 4.0
5 Nobi Viko 22 S Cruising 2 15004 BS Øystein Paulsen 0.839 1:01:47 0:51:50 5.0
6 Premier Cru J Cruising 2 8624 BS Magnus Nilsen 0.889 1:18:09 1:09:29 6.0

R3 – Cruising 2 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Elapsed Corrected Points
1 Allegro Maxi 999 Cruising 2 7864 BS Gunnar H.Lie 0.886 1:06:42 0:59:06 1.0
2 Titrack Maxi 999 Cruising 2 6440 BS Ketil Hornæs 0.889 1:07:37 1:00:07 2.0
3 Impuls Mixer Cruising 2 4489 BS Sondre Ditlefsen 0.906 1:12:27 1:05:38 3.0
4 Nobi Viko 22 S Cruising 2 15004 BS Øystein Paulsen 0.839 1:39:25 1:23:25 4.0
5 Ariel Aphrodite 101 Cruising 2 14692 BS Rune Haugen 0.847 1:39:39 1:24:24 5.0
6 Premier Cru J Cruising 2 8624 BS Magnus Nilsen 0.889 DNF 7.0

R4 – Cruising 2 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Allegro Maxi 999 Cruising 2 7864 BS Gunnar H.Lie 0.886
Titrack Maxi 999 Cruising 2 6440 BS Ketil Hornæs 0.889
Impuls Mixer Cruising 2 4489 BS Sondre Ditlefsen 0.906
Nobi Viko 22 S Cruising 2 15004 BS Øystein Paulsen 0.839
Ariel Aphrodite 101 Cruising 2 14692 BS Rune Haugen 0.847
Premier Cru J Cruising 2 8624 BS Magnus Nilsen 0.889

R5 – Cruising 2 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Allegro Maxi 999 Cruising 2 7864 BS Gunnar H.Lie 0.886
Titrack Maxi 999 Cruising 2 6440 BS Ketil Hornæs 0.889
Impuls Mixer Cruising 2 4489 BS Sondre Ditlefsen 0.906
Nobi Viko 22 S Cruising 2 15004 BS Øystein Paulsen 0.839
Ariel Aphrodite 101 Cruising 2 14692 BS Rune Haugen 0.847
Premier Cru J Cruising 2 8624 BS Magnus Nilsen 0.889

R6 – Cruising 2 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Allegro Maxi 999 Cruising 2 7864 BS Gunnar H.Lie 0.886
Titrack Maxi 999 Cruising 2 6440 BS Ketil Hornæs 0.889
Impuls Mixer Cruising 2 4489 BS Sondre Ditlefsen 0.906
Nobi Viko 22 S Cruising 2 15004 BS Øystein Paulsen 0.839
Ariel Aphrodite 101 Cruising 2 14692 BS Rune Haugen 0.847
Premier Cru J Cruising 2 8624 BS Magnus Nilsen 0.889

R1 – Express Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Express Express 128 BS Bjørn Nilsen 1
Express Express 569 BS Terje Nilsen 1
Express Express 131 / 530 BS Jørn Fougner 1
Express Express 135 BS Kenneth Johansen 1
Express Express 66 / 1000 BS Knut Bech Rune Bakke 1
Express Express 94 BS Svein Rørdam 1

1 – Express Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Elapsed Corrected Points
1 Express Express 128 BS Bjørn Nilsen 1 1:09:27 1:09:27 1.0
2 Express Express 569 BS Terje Nilsen 1 1:10:58 1:10:58 2.0
3 Express Express 131 / 530 BS Jørn Fougner 1 1:11:10 1:11:10 3.0
4 Express Express 135 BS Kenneth Johansen 1 1:11:36 1:11:36 4.0
5 Express Express 66 / 1000 BS Knut Bech Rune Bakke 1 1:12:04 1:12:04 5.0
6 Express Express 94 BS Svein Rørdam 1 1:12:06 1:12:06 6.0

R3 – Express Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Elapsed Corrected Points
1 Express Express 128 BS Bjørn Nilsen 1 1:42:32 1:42:32 1.0
2 Express Express 569 BS Terje Nilsen 1 1:44:48 1:44:48 2.0
3 Express Express 131 / 530 BS Jørn Fougner 1 1:45:15 1:45:15 3.0
4 Express Express 135 BS Kenneth Johansen 1 1:46:28 1:46:28 4.0
5 Express Express 66 / 1000 BS Knut Bech Rune Bakke 1 1:46:48 1:46:48 5.0
6 Express Express 94 BS Svein Rørdam 1 DNS 7.0

R4 – Express Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Express Express 128 BS Bjørn Nilsen 1
Express Express 569 BS Terje Nilsen 1
Express Express 131 / 530 BS Jørn Fougner 1
Express Express 135 BS Kenneth Johansen 1
Express Express 66 / 1000 BS Knut Bech Rune Bakke 1
Express Express 94 BS Svein Rørdam 1

R5 – Express Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Express Express 128 BS Bjørn Nilsen 1
Express Express 569 BS Terje Nilsen 1
Express Express 131 / 530 BS Jørn Fougner 1
Express Express 135 BS Kenneth Johansen 1
Express Express 66 / 1000 BS Knut Bech Rune Bakke 1
Express Express 94 BS Svein Rørdam 1

R6 – Express Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Express Express 128 BS Bjørn Nilsen 1
Express Express 569 BS Terje Nilsen 1
Express Express 131 / 530 BS Jørn Fougner 1
Express Express 135 BS Kenneth Johansen 1
Express Express 66 / 1000 BS Knut Bech Rune Bakke 1
Express Express 94 BS Svein Rørdam 1

R1 – Åpen klasse Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Wind Wake Bavaria 32 Åpen klasse 10422 BS Frode Bratlie 0.857
H-Båt Åpen klasse 41 BS Anders Werner 0.857
Åpen klasse 6540 BS Håkon Hansen 0.857

1 – Åpen klasse Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
1 Wind Wake Bavaria 32 Åpen klasse 10422 BS Frode Bratlie 0.857 DNS 4.0
1 H-Båt Åpen klasse 41 BS Anders Werner 0.857 DNC 4.0
1 Åpen klasse 6540 BS Håkon Hansen 0.857 DNC 4.0

R3 – Åpen klasse Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Elapsed Corrected Points
1 Wind Wake Bavaria 32 Åpen klasse 10422 BS Frode Bratlie 0.857 1:39:26 1:25:13 1.0
2 H-Båt Åpen klasse 41 BS Anders Werner 0.857 DNF 4.0
2 Åpen klasse 6540 BS Håkon Hansen 0.857 DNF 4.0

R4 – Åpen klasse Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Wind Wake Bavaria 32 Åpen klasse 10422 BS Frode Bratlie 0.857
H-Båt Åpen klasse 41 BS Anders Werner 0.857
Åpen klasse 6540 BS Håkon Hansen 0.857

R5 – Åpen klasse Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Wind Wake Bavaria 32 Åpen klasse 10422 BS Frode Bratlie 0.857
H-Båt Åpen klasse 41 BS Anders Werner 0.857
Åpen klasse 6540 BS Håkon Hansen 0.857

R6 – Åpen klasse Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Navn Type Klasse Seilnr Klubb HelmName Mannskap Rating Place Points
Wind Wake Bavaria 32 Åpen klasse 10422 BS Frode Bratlie 0.857
H-Båt Åpen klasse 41 BS Anders Werner 0.857
Åpen klasse 6540 BS Håkon Hansen 0.857

Scoring codes used

Code Description
DNC Did not come to the starting area
DNF Started but did not finish
DNS Came to the start area but did not start