Denne bør ikke brukes til annet enn enn innlegg som er kladd !

Klubbkveld Seivall 6 Januar 2016

Brake a leg

Da var nok en klubbkveld gjennomført på Seivall med veldig godt frammøte.

Denne onsdagskvelden fikk vi besøk av Brevik seilerne Henrik og Anja som fortalte om seilturen tur/retur Kanariøyene i en Hanse 385. Med på turen var også deres datter på 4 år.

Vi fikk innblikk i planlegging, rutevalg, utstyrs valg, havnetips, strømforhold og tidevannforskjeller på vei ned til Kanariøyene.

Klubbkveld jan-16. Breakaleg3

Klubbkveld jan-16 BreakALeg3

Klubbkveld jan -16 Breakaleg3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brevik Seilforening takker Henrik og Anja for ett spennende foredrag om langturen deres med Break A Leg 3.

 

NM Laser 2015

Denne helgen skjer det mye for mange av våre ivrige seilere. Seilsportligaen er i gang men jollegruppa har ikke pakket vekk båtene de heller.

Hele 3 båter stiller til start. Herman Sjøboden i Laser 4.7 , mens Ole Martin Lunde Lidal og Thomas Henrik Reistad stiller i Laser Radial. Det er totalt 65 båter til start så alt ligger til rette for ett flott NM. KNS arrangerer årets NM for Laser på Hankø.

Vi ønsker lykke til!

NM

Seilsportligaen – LIVE FRA OSLO – kl 1400 fredag

Seilsportligaen

Brevik stiller med veldig sterkt lag og er en av favorittene!

Følg livedekning av arrangementet HER.

Følg facebooksidene med kommentarer, bilder og mer HER

Breviks lag består av Dag Usterud, Knut Sollid, Fredrik Eriksen, Kenneth Johansen, Sjur Aanesen og Jan Ove Lorentzen.

Det seiles fredag, lørdag og frem til søndag ettermiddag.

 

Heia Brevik!

Singlehanded 2015

Etter 5 timers seilas søndag var alle startende registrert med målgang eller DNF, og det kunne kåres vinnere i Cruising 1 og 2.

Endelige resultater for begge dager :

 

Cruising 1 Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: IRM, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Class Nat SailNo HelmName Boat IRM R1 R2 Total Nett
1st Cruising 1 NOR 14541 Jan Ove Lorentzen HP 1030 0.9648 1.0 1.0 2.0 2.0
2nd Cruising 1 NOR 10423 Jon G. Helland Hanse 371 0.919 2.0 2.0 4.0 4.0
3rd Cruising 1 NOR 6478 Alf Førlie Gambler 37 0.943 3.0 5.0 8.0 8.0
4th Cruising 1 NOR 10073 Truls Erik Haugen Bavaria 36 0.927 5.0 4.0 9.0 9.0
5th Cruising 1 NOR 10054 Roy Isaksen J Sun Fast 37 0.913 8.0 3.0 11.0 11.0
6th Cruising 1 NOR 11229 Knut Mathisen Bavaria 42 Match 1.0037 4.0 8.0 12.0 12.0
7th Cruising 1 NOR 14041 Thomas Henrik Reistad Elan 380 0.9475 6.0 6.0 12.0 12.0
8th Cruising 1 NOR 14730 Petter Gjærum Bavaria 40 Cr 0.943 12.0 7.0 19.0 19.0
9th Cruising 1 NOR 15022 Espen Sørbell Hanse 385 0.9648 10.0 9.0 19.0 19.0
10th Cruising 1 NOR 14427 Pål Klavnes Bavaria 36 AC 0.900 7.0 13.0 DNF 20.0 20.0
11th Cruising 1 NOR 9770 Dag Svendsen First 40.7 0.999 9.0 13.0 DNF 22.0 22.0
12th Cruising 1 NOR 10259 Tor Øyvind Moen Sun Legend 0.9147 11.0 13.0 DNF 24.0 24.0

Cruising 2 Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: IRM, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Class Nat SailNo HelmName Boat IRM R1 R2 Total Nett
1st Cruising 2 NOR 15004 Øystein Paulsen Viko 22 S 0.798 5.0 1.0 6.0 6.0
2nd Cruising 2 NOR 4489 Sondre Ditlefsen Mixer 0.8824 4.0 3.0 7.0 7.0
3rd Cruising 2 NOR 3410 Ole Jakob Løvsjø Half ton 0.88 7.0 2.0 9.0 9.0
4th Cruising 2 NOR 5598 Arild Haraldstad HR 312 0.798 6.0 4.0 10.0 10.0
5th Cruising 2 NOR 6490 Egil Søyland Aphrodite 101 0.854 1.0 10.0 DNF 11.0 11.0
6th Cruising 2 NOR 2 Bjørn Nilsen Express 0.8113 2.0 10.0 DNF 12.0 12.0
7th Cruising 2 NOR 530 Jørn Fougner Express 0.8113 3.0 10.0 DSQ 13.0 13.0
8th Cruising 2 NOR 15141 Rune Wingreid Hanse 345 0.854 8.0 10.0 DNF 18.0 18.0
9th Cruising 2 NOR 791 Svein Noreide Rock 20 0.688 9.0 10.0 DNF 19.0 19.0

R2 – Cruising 1 Class

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Class Nat SailNo HelmName Boat IRM Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Cruising 1 NOR 14541 Jan Ove Lorentzen HP 1030 0.9648 120000 152553 3:25:53 3:18:38 1.0
2 Cruising 1 NOR 10423 Jon G. Helland Hanse 371 0.919 120000 162305 4:23:05 4:01:46 2.0
3 Cruising 1 NOR 10054 Roy Isaksen J Sun Fast 37 0.913 120000 162615 4:26:15 4:03:05 3.0
4 Cruising 1 NOR 10073 Truls Erik Haugen Bavaria 36 0.927 120000 162332 4:23:32 4:04:18 4.0
5 Cruising 1 NOR 6478 Alf Førlie Gambler 37 0.943 120000 162409 4:24:09 4:09:06 5.0
6 Cruising 1 NOR 14041 Thomas Henrik Reistad Elan 380 0.9475 120000 162800 4:28:00 4:13:56 6.0
7 Cruising 1 NOR 14730 Petter Gjærum Bavaria 40 Cr 0.943 120000 163420 4:34:20 4:18:42 7.0
8 Cruising 1 NOR 11229 Knut Mathisen Bavaria 42 Match 1.0037 120000 162511 4:25:11 4:26:10 8.0
9 Cruising 1 NOR 15022 Espen Sørbell Hanse 385 0.9648 120000 165320 4:53:20 4:43:00 9.0
10 Cruising 1 NOR 14427 Pål Klavnes Bavaria 36 AC 0.900 DNF 13.0
10 Cruising 1 NOR 9770 Dag Svendsen First 40.7 0.999 DNF 13.0
10 Cruising 1 NOR 10259 Tor Øyvind Moen Sun Legend 0.9147 DNF 13.0

R2 – Cruising 2 Class

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Class Nat SailNo HelmName Boat IRM Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Cruising 2 NOR 15004 Øystein Paulsen Viko 22 S 0.798 120500 162406 4:19:06 3:26:46 1.0
2 Cruising 2 NOR 3410 Ole Jakob Løvsjø Half ton 0.88 120500 162330 4:18:30 3:47:29 2.0
3 Cruising 2 NOR 4489 Sondre Ditlefsen Mixer 0.8824 120500 163226 4:27:26 3:55:59 3.0
4 Cruising 2 NOR 5598 Arild Haraldstad HR 312 0.798 120500 170700 5:02:00 4:01:00 4.0
5 Cruising 2 NOR 6490 Egil Søyland Aphrodite 101 0.854 140000 DNF 10.0
5 Cruising 2 NOR 2 Bjørn Nilsen Express 0.8113 140000 DNF 10.0
5 Cruising 2 NOR 530 Jørn Fougner Express 0.8113 120500 162346 DSQ 10.0
5 Cruising 2 NOR 15141 Rune Wingreid Hanse 345 0.854 DNF 10.0
5 Cruising 2 NOR 791 Svein Noreide Rock 20 0.688 140000 DNF 10.0

 

 

Høstregatta entype

Høstregatta ble avviklet i strålende sol med nord-nordvestlig og noe ustabil vind. Det ble innvilget protest på manglende merkerundinger for flere båter i Kogg og BB11 feltet. Tore Ramstad vant BB11 klassen og Øystein Andersen sikret seg seier i den prestisjefylte Kogg klassen. Strålende innsats av Sindre og Anna i hhv. Optimist og Laser.

Resultater:

BB11 Class

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 2, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating R1 Total Nett
1st BB11 192 Tore Ramstad 1.0 1.0 1.0
2nd BB11 284 Hanne Sondresen 3.0 DSQ 3.0 3.0

Kogg Class

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating R1 Total Nett
1st Kogg X20 Øystein Andersen Freddy Johnsen 1.0 1.0 1.0
2nd Kogg X71 Solum Sturle Oterhals 5.0 DSQ 5.0 5.0
2nd Kogg X72 Finn Coch Bjørn Hågensen 5.0 DSQ 5.0 5.0
2nd Kogg X78 Øyvind Ingebretsen 5.0 DSQ 5.0 5.0

Optimist Class

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating R1 Total Nett
1st Optimist 3413 Sindre Kalio Andersen 1.0 1.0 1.0

Laser Radial Class

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating R1 Total Nett
1st Laser Radial 189630 Anna Vlasova 1.0 1.0 1.0