Denne bør ikke brukes til annet enn enn innlegg som er kladd !

Singlehanded 2015

Etter 5 timers seilas søndag var alle startende registrert med målgang eller DNF, og det kunne kåres vinnere i Cruising 1 og 2.

Endelige resultater for begge dager :

 

Cruising 1 Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: IRM, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Class Nat SailNo HelmName Boat IRM R1 R2 Total Nett
1st Cruising 1 NOR 14541 Jan Ove Lorentzen HP 1030 0.9648 1.0 1.0 2.0 2.0
2nd Cruising 1 NOR 10423 Jon G. Helland Hanse 371 0.919 2.0 2.0 4.0 4.0
3rd Cruising 1 NOR 6478 Alf Førlie Gambler 37 0.943 3.0 5.0 8.0 8.0
4th Cruising 1 NOR 10073 Truls Erik Haugen Bavaria 36 0.927 5.0 4.0 9.0 9.0
5th Cruising 1 NOR 10054 Roy Isaksen J Sun Fast 37 0.913 8.0 3.0 11.0 11.0
6th Cruising 1 NOR 11229 Knut Mathisen Bavaria 42 Match 1.0037 4.0 8.0 12.0 12.0
7th Cruising 1 NOR 14041 Thomas Henrik Reistad Elan 380 0.9475 6.0 6.0 12.0 12.0
8th Cruising 1 NOR 14730 Petter Gjærum Bavaria 40 Cr 0.943 12.0 7.0 19.0 19.0
9th Cruising 1 NOR 15022 Espen Sørbell Hanse 385 0.9648 10.0 9.0 19.0 19.0
10th Cruising 1 NOR 14427 Pål Klavnes Bavaria 36 AC 0.900 7.0 13.0 DNF 20.0 20.0
11th Cruising 1 NOR 9770 Dag Svendsen First 40.7 0.999 9.0 13.0 DNF 22.0 22.0
12th Cruising 1 NOR 10259 Tor Øyvind Moen Sun Legend 0.9147 11.0 13.0 DNF 24.0 24.0

Cruising 2 Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: IRM, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Class Nat SailNo HelmName Boat IRM R1 R2 Total Nett
1st Cruising 2 NOR 15004 Øystein Paulsen Viko 22 S 0.798 5.0 1.0 6.0 6.0
2nd Cruising 2 NOR 4489 Sondre Ditlefsen Mixer 0.8824 4.0 3.0 7.0 7.0
3rd Cruising 2 NOR 3410 Ole Jakob Løvsjø Half ton 0.88 7.0 2.0 9.0 9.0
4th Cruising 2 NOR 5598 Arild Haraldstad HR 312 0.798 6.0 4.0 10.0 10.0
5th Cruising 2 NOR 6490 Egil Søyland Aphrodite 101 0.854 1.0 10.0 DNF 11.0 11.0
6th Cruising 2 NOR 2 Bjørn Nilsen Express 0.8113 2.0 10.0 DNF 12.0 12.0
7th Cruising 2 NOR 530 Jørn Fougner Express 0.8113 3.0 10.0 DSQ 13.0 13.0
8th Cruising 2 NOR 15141 Rune Wingreid Hanse 345 0.854 8.0 10.0 DNF 18.0 18.0
9th Cruising 2 NOR 791 Svein Noreide Rock 20 0.688 9.0 10.0 DNF 19.0 19.0

R2 – Cruising 1 Class

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Class Nat SailNo HelmName Boat IRM Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Cruising 1 NOR 14541 Jan Ove Lorentzen HP 1030 0.9648 120000 152553 3:25:53 3:18:38 1.0
2 Cruising 1 NOR 10423 Jon G. Helland Hanse 371 0.919 120000 162305 4:23:05 4:01:46 2.0
3 Cruising 1 NOR 10054 Roy Isaksen J Sun Fast 37 0.913 120000 162615 4:26:15 4:03:05 3.0
4 Cruising 1 NOR 10073 Truls Erik Haugen Bavaria 36 0.927 120000 162332 4:23:32 4:04:18 4.0
5 Cruising 1 NOR 6478 Alf Førlie Gambler 37 0.943 120000 162409 4:24:09 4:09:06 5.0
6 Cruising 1 NOR 14041 Thomas Henrik Reistad Elan 380 0.9475 120000 162800 4:28:00 4:13:56 6.0
7 Cruising 1 NOR 14730 Petter Gjærum Bavaria 40 Cr 0.943 120000 163420 4:34:20 4:18:42 7.0
8 Cruising 1 NOR 11229 Knut Mathisen Bavaria 42 Match 1.0037 120000 162511 4:25:11 4:26:10 8.0
9 Cruising 1 NOR 15022 Espen Sørbell Hanse 385 0.9648 120000 165320 4:53:20 4:43:00 9.0
10 Cruising 1 NOR 14427 Pål Klavnes Bavaria 36 AC 0.900 DNF 13.0
10 Cruising 1 NOR 9770 Dag Svendsen First 40.7 0.999 DNF 13.0
10 Cruising 1 NOR 10259 Tor Øyvind Moen Sun Legend 0.9147 DNF 13.0

R2 – Cruising 2 Class

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Class Nat SailNo HelmName Boat IRM Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Cruising 2 NOR 15004 Øystein Paulsen Viko 22 S 0.798 120500 162406 4:19:06 3:26:46 1.0
2 Cruising 2 NOR 3410 Ole Jakob Løvsjø Half ton 0.88 120500 162330 4:18:30 3:47:29 2.0
3 Cruising 2 NOR 4489 Sondre Ditlefsen Mixer 0.8824 120500 163226 4:27:26 3:55:59 3.0
4 Cruising 2 NOR 5598 Arild Haraldstad HR 312 0.798 120500 170700 5:02:00 4:01:00 4.0
5 Cruising 2 NOR 6490 Egil Søyland Aphrodite 101 0.854 140000 DNF 10.0
5 Cruising 2 NOR 2 Bjørn Nilsen Express 0.8113 140000 DNF 10.0
5 Cruising 2 NOR 530 Jørn Fougner Express 0.8113 120500 162346 DSQ 10.0
5 Cruising 2 NOR 15141 Rune Wingreid Hanse 345 0.854 DNF 10.0
5 Cruising 2 NOR 791 Svein Noreide Rock 20 0.688 140000 DNF 10.0

 

 

Høstregatta entype

Høstregatta ble avviklet i strålende sol med nord-nordvestlig og noe ustabil vind. Det ble innvilget protest på manglende merkerundinger for flere båter i Kogg og BB11 feltet. Tore Ramstad vant BB11 klassen og Øystein Andersen sikret seg seier i den prestisjefylte Kogg klassen. Strålende innsats av Sindre og Anna i hhv. Optimist og Laser.

Resultater:

BB11 Class

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 2, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating R1 Total Nett
1st BB11 192 Tore Ramstad 1.0 1.0 1.0
2nd BB11 284 Hanne Sondresen 3.0 DSQ 3.0 3.0

Kogg Class

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating R1 Total Nett
1st Kogg X20 Øystein Andersen Freddy Johnsen 1.0 1.0 1.0
2nd Kogg X71 Solum Sturle Oterhals 5.0 DSQ 5.0 5.0
2nd Kogg X72 Finn Coch Bjørn Hågensen 5.0 DSQ 5.0 5.0
2nd Kogg X78 Øyvind Ingebretsen 5.0 DSQ 5.0 5.0

Optimist Class

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating R1 Total Nett
1st Optimist 3413 Sindre Kalio Andersen 1.0 1.0 1.0

Laser Radial Class

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName Rating R1 Total Nett
1st Laser Radial 189630 Anna Vlasova 1.0 1.0 1.0

Endelige resultater Sparebank 1 Cup 2015

Siste seilas i Høstserien 2015 ble avholdt under trussel fra værgudene om mye regn og lite vind før start, men igjen ble det lite regn og nok vind. Det ble en fin avrunding på serien.

Sparebank 1 Cup Høstserie 2015

Brevik

Sparebank Cup 1 2015

Express Klasse

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: IRC, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Express Express 128 Bjørn Nilsen 1 1.0 1.0 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 1.0 3.0 20.0 6.0
2nd Express Express 216 Team Retro 1 2.0 3.0 1.0 1.0 (4.0) (7.0 DNC) 18.0 7.0
3rd Express Express 131 / 530 Jørn Fougner 1 (5.0) 2.0 3.0 (7.0 DNC) 5.0 1.0 23.0 11.0
4th Express Express 135 Kenneth Johansen 1 4.0 (7.0 DNC) 4.0 2.0 (6.0) 2.0 25.0 12.0
5th Express Express 568 Terje Nilsen 1 3.0 4.0 2.0 (7.0 DNC) 3.0 (7.0 DNC) 26.0 12.0
6th Express Express 66 / 1000 Knut Bech 1 (6.0) 5.0 (7.0 DNC) 3.0 2.0 4.0 27.0 14.0

Cruising 1 Klasse

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: IRC, Entries: 18, Scoring system: Appendix A
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Cruising 1 First 36 10055 Henrik Tangen 0.977 (19.0 DNC) 1.0 1.0 (3.0) 1.0 1.0 26.0 4.0
2nd Cruising 1 Bavaria 42 Match 11313 Team snakkas 1.033 1.0 2.0 (19.0 DNC) 1.0 3.0 (19.0 DNC) 45.0 7.0
3rd Cruising 1 HP 1030 14541 Team Gøy på vannet 1.022 3.0 (19.0 DNC) 2.0 2.0 (5.0) 4.0 35.0 11.0
4th Cruising 1 Gambler 37 6478 Alf Førli 0.943 2.0 8.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 2.0 2.0 52.0 14.0
5th Cruising 1 X-35 158 Tom Lande Iversen 1.012 4.0 4.0 3.0 (5.0) (19.0 DNC) 3.0 38.0 14.0
6th Cruising 1 Bavaria 42 Match 11229 Knut Mathisen 1.034 (19.0 DNC) 3.0 5.0 (7.0) 4.0 5.0 43.0 17.0
7th Cruising 1 Hanse 371 10423 Jon G. Helland 0.962 5.0 (9.0) 4.0 4.0 (10.0) 7.0 39.0 20.0
8th Cruising 1 First 40,7 9770 DagSvendsen 1.031 8.5 5.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 7.0 6.0 64.5 26.5
9th Cruising 1 Hanse 400 14740 Knut Helmundsen 0.942 8.5 (12.0) 6.0 6.0 (14.0 DNF) 8.0 54.5 28.5
10th Cruising 1 Bavaria 40 15281 The Felicitas 0.928 10.0 10.0 (19.0 DNC) 10.0 9.0 (11.0) 69.0 39.0
11th Cruising 1 Elan 380 14041 Thomas Reistad 0.995 7.0 7.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 8.0 19.0 DNC 79.0 41.0
12th Cruising 1 Bavaria 40 Cruser 14730 Petter Gjærum 0.943 11.0 (19.0 DNC) 7.0 11.0 (12.0) 12.0 72.0 41.0
13th Cruising 1 Bavaria 36 10073 Truls Haugen 0.950 6.0 11.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 6.0 19.0 DNC 80.0 42.0
14th Cruising 1 Bavaria 40 Cruser 14845 0.943 (19.0 DNC) 6.0 (19.0 DNC) 8.0 19.0 DNC 10.0 81.0 43.0
15th Cruising 1 Bavaria 42 CR 11147 Nina Klavenes 0.985 (19.0 DNC) (14.0) 8.0 9.0 13.0 13.0 76.0 43.0
16th Cruising 1 Bavaria 36 14427 Pål Klavenes 0.935 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 9.0 19.0 DNC 11.0 19.0 DNC 96.0 58.0
17th Cruising 1 Jeanneau 39i 13631 Ola Aarseth og Fasting Lykseth 0.920 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 9.0 104.0 66.0
18th Cruising 1 14783 1.00 (19.0 DNC) 13.0 (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 108.0 70.0

Cruising 2 Klasse

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: IRC, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Cruising 2 Mixer 4489 Sondre Ditlefsen 0.906 (3.0) (5.0) 2.0 2.0 2.0 1.0 15.0 7.0
2nd Cruising 2 Maxi 999 7864 Team Allegro 0.886 4.0 1.0 1.0 (11.0 DNC) (5.0) 2.0 24.0 8.0
3rd Cruising 2 Viko 22 S 15004 Øystein Paulsen 0.842 2.0 (4.0) (11.0 DNC) 1.0 4.0 3.0 25.0 10.0
4th Cruising 2 Aphrodite 101 6490 Team Nena 0.892 1.0 2.0 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 1.0 11.0 DNC 37.0 15.0
5th Cruising 2 Maxi 999 6440 Kjetil Hornes 0.889 (11.0 DNC) 3.0 (11.0 DNC) 11.0 DNC 3.0 4.0 43.0 21.0
6th Cruising 2 1/2 ton 3410 Ole Jakob Løvsjø 0.889 5.0 8.0 DNF (11.0 DNC) (11.0 DNC) 6.0 5.0 46.0 24.0
7th Cruising 2 Bavaria 32 AC 10422 Frode Brattlie 0.857 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 3.0 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 58.0 36.0
8th Cruising 2 Bavaria 32 10422 Frode Bratlie 0.889 6.0 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 61.0 39.0
9th Cruising 2 5478 0.886 (11.0 DNC) 8.0 DNF (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 63.0 41.0
9th Cruising 2 Rock 20 791 Svein Nordeide 0.693 (11.0 DNC) 8.0 DNF (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 63.0 41.0

Åpen klasse Klasse

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Rating system: IRC, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st Åpen klasse HR 312 5598 Arild Haraldstad 0.798 (3.0 DNF) 2.0 DNF 1.0 1.0 1.0 8.0 5.0
2nd Åpen klasse Jeanneau rush 24 6540 Håkon Hansen 0.857 1.0 (4.0 DNC) 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 17.0 13.0
3rd Åpen klasse Benetau 9588 Torill Ringhus 0.950 3.0 DNF 2.0 DNF (4.0 DNC) 4.0 DNC 4.0 DNC 17.0 13.0

R6 – Express Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating Elapsed Corrected Points
1 Express Express 131 / 530 Jørn Fougner 1 1:02:09 1:02:09 1.0
2 Express Express 135 Kenneth Johansen 1 1:05:23 1:05:23 2.0
3 Express Express 128 Bjørn Nilsen 1 1:06:47 1:06:47 3.0
4 Express Express 66 / 1000 Knut Bech 1 1:06:51 1:06:51 4.0
5 Express Express 216 Team Retro 1 DNC 7.0
5 Express Express 568 Terje Nilsen 1 DNC 7.0

R6 – Cruising 1 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating Elapsed Corrected Points
1 Cruising 1 First 36 10055 Henrik Tangen 0.977 0:53:35 0:52:21 1.0
2 Cruising 1 Gambler 37 6478 Alf Førli 0.943 0:57:38 0:54:21 2.0
3 Cruising 1 X-35 158 Tom Lande Iversen 1.012 0:55:44 0:56:24 3.0
4 Cruising 1 HP 1030 14541 Team Gøy på vannet 1.022 0:55:23 0:56:36 4.0
5 Cruising 1 Bavaria 42 Match 11229 Knut Mathisen 1.034 0:56:54 0:58:50 5.0
6 Cruising 1 First 40,7 9770 DagSvendsen 1.031 0:59:38 1:01:29 6.0
7 Cruising 1 Hanse 371 10423 Jon G. Helland 0.962 1:05:16 1:02:47 7.0
8 Cruising 1 Hanse 400 14740 Knut Helmundsen 0.942 1:06:58 1:03:05 8.0
9 Cruising 1 Jeanneau 39i 13631 Ola Aarseth og Fasting Lykseth 0.920 1:09:19 1:03:46 9.0
10 Cruising 1 Bavaria 40 Cruser 14845 0.943 1:08:11 1:04:18 10.0
11 Cruising 1 Bavaria 40 15281 The Felicitas 0.928 1:10:46 1:05:40 11.0
12 Cruising 1 Bavaria 40 Cruser 14730 Petter Gjærum 0.943 1:09:39 1:05:41 12.0
13 Cruising 1 Bavaria 42 CR 11147 Nina Klavenes 0.985 1:07:15 1:06:14 13.0
14 Cruising 1 Bavaria 42 Match 11313 Team snakkas 1.033 DNC 19.0
14 Cruising 1 Elan 380 14041 Thomas Reistad 0.995 DNC 19.0
14 Cruising 1 Bavaria 36 10073 Truls Haugen 0.950 DNC 19.0
14 Cruising 1 Bavaria 36 14427 Pål Klavenes 0.935 DNC 19.0
14 Cruising 1 14783 1.00 DNC 19.0

R6 – Cruising 2 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating Elapsed Corrected Points
1 Cruising 2 Mixer 4489 Sondre Ditlefsen 0.906 0:36:48 0:33:20 1.0
2 Cruising 2 Maxi 999 7864 Team Allegro 0.886 0:40:34 0:35:57 2.0
3 Cruising 2 Viko 22 S 15004 Øystein Paulsen 0.842 0:44:20 0:37:20 3.0
4 Cruising 2 Maxi 999 6440 Kjetil Hornes 0.889 0:42:15 0:37:34 4.0
5 Cruising 2 1/2 ton 3410 Ole Jakob Løvsjø 0.889 0:48:20 0:42:58 5.0
6 Cruising 2 Aphrodite 101 6490 Team Nena 0.892 DNC 11.0
6 Cruising 2 Bavaria 32 AC 10422 Frode Brattlie 0.857 DNC 11.0
6 Cruising 2 Bavaria 32 10422 Frode Bratlie 0.889 DNC 11.0
6 Cruising 2 5478 0.886 DNC 11.0
6 Cruising 2 Rock 20 791 Svein Nordeide 0.693 DNC 11.0

R6 – Åpen klasse Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating Place Points
Åpen klasse HR 312 5598 Arild Haraldstad 0.798
Åpen klasse Jeanneau rush 24 6540 Håkon Hansen 0.857
Åpen klasse Benetau 9588 Torill Ringhus 0.950

 

Sparebank 1 Cup – Entype

Varserie 6 Entype

BB11 Class

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st BB11 18 Ola Årseth 1.0 (4.0 DNF) 2.0 1.0 1.0 9.0 5.0
2nd BB11 192 Tore Ramstad 3.0 4.0 DNF 1.0 (5.0 DNC) 2.0 15.0 10.0
3rd BB11 284 Hanne Sondresen 2.0 4.0 DNF (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 21.0 16.0
4th BB11 348 Torunn Sætre 4.0 DNF 4.0 DNF (5.0 DNC) 5.0 DNC 3.0 21.0 16.0

Kogg Class

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 R2 R3 R5 R6 Total Nett
1st Kogg X-78 Øyvind Ingebretsen 1.0 2.0 2.0 (3.0) 1.0 9.0 6.0
2nd Kogg X-72 Finn Coch 3.0 (8.0 DNC) 3.0 1.0 2.0 17.0 9.0
3rd Kogg X-71 Oddbjørn Solum 4.0 4.0 1.0 (5.0) 3.0 17.0 12.0
4th Kogg X-74 Thor Anker Jensen 2.0 3.0 (8.0 DNC) 4.0 8.0 DNC 25.0 17.0
5th Kogg X-70 Harald Amundsen (8.0 DNC) 1.0 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 33.0 25.0
6th Kogg X-75 Tore Amundsen (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 2.0 8.0 DNC 34.0 26.0
7th Kogg X-20 Øystein Andersen 5.0 5.0 DNF (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 34.0 26.0

Optimist Class

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Entries: 2, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Optimist 3414 Sindre Andersen 1.0 1.0 (2.0) (3.0 DNC) 2.0 1.0 10.0 5.0
2nd Optimist 3610 Ragnar Olsen (3.0 DNC) (2.0) 1.0 1.0 1.0 2.0 10.0 5.0

Laser 4.7 Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 R2 R5 Total Nett
1st Laser 4.7 192715 Herman Sjøboden 1.0 1.0 DNF 1.0 3.0 3.0

Laser Radial Class

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R2 R3 R5 R6 Total Nett
1st Laser Radial 194136 Ole Martin Lidal 1.0 DNF 1.0 1.0 1.0 4.0 4.0

RS Feva Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R2 R3 R6 Total Nett
1st RS Feva 1 Trym Aanesen 1.0 DNF 1.0 1.0 3.0 3.0

Norges Cup Optimist

I helgen var nok en av våre seilere i aksjon, Ragnar Spilling Olsen i Optimist B. Norges Cup for optimist gikk av stabelen hos Bundefjorden seilforening helt innerst i Oslofjorden. Totalt stilte 78 båter til start i A feltet mens det i B feltet var 21 stykker. Lørdag startet med lite vind , så første start gikk først 2,5 time etter planlagt. Da vinden endelig kom ble det gjennomført 3 regattaer. Søndag startet med strålende seilforhold og nye 3 regattaer ble gjennomført. Siste regatta viste ca 10 m/s og perfekte forhold synes Ragnar , og her seilte han veldig godt og fikk en strålende flott 3 plass! Sammenlagt ble Ragnar nr 6 i Optimist B i denne Norges Cupen. Gratulerer med strålende seiling!

Bundefjorden seilforening ligger litt kronglete til men med god planlegging og organisering ble dette ett flott arrangement for både seilere og følgere .

2015 NC5 Bundefjorden