Singlehanded 2015

Etter 5 timers seilas søndag var alle startende registrert med målgang eller DNF, og det kunne kåres vinnere i Cruising 1 og 2.

Endelige resultater for begge dager :

 

Cruising 1 Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: IRM, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Class Nat SailNo HelmName Boat IRM R1 R2 Total Nett
1st Cruising 1 NOR 14541 Jan Ove Lorentzen HP 1030 0.9648 1.0 1.0 2.0 2.0
2nd Cruising 1 NOR 10423 Jon G. Helland Hanse 371 0.919 2.0 2.0 4.0 4.0
3rd Cruising 1 NOR 6478 Alf Førlie Gambler 37 0.943 3.0 5.0 8.0 8.0
4th Cruising 1 NOR 10073 Truls Erik Haugen Bavaria 36 0.927 5.0 4.0 9.0 9.0
5th Cruising 1 NOR 10054 Roy Isaksen J Sun Fast 37 0.913 8.0 3.0 11.0 11.0
6th Cruising 1 NOR 11229 Knut Mathisen Bavaria 42 Match 1.0037 4.0 8.0 12.0 12.0
7th Cruising 1 NOR 14041 Thomas Henrik Reistad Elan 380 0.9475 6.0 6.0 12.0 12.0
8th Cruising 1 NOR 14730 Petter Gjærum Bavaria 40 Cr 0.943 12.0 7.0 19.0 19.0
9th Cruising 1 NOR 15022 Espen Sørbell Hanse 385 0.9648 10.0 9.0 19.0 19.0
10th Cruising 1 NOR 14427 Pål Klavnes Bavaria 36 AC 0.900 7.0 13.0 DNF 20.0 20.0
11th Cruising 1 NOR 9770 Dag Svendsen First 40.7 0.999 9.0 13.0 DNF 22.0 22.0
12th Cruising 1 NOR 10259 Tor Øyvind Moen Sun Legend 0.9147 11.0 13.0 DNF 24.0 24.0

Cruising 2 Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: IRM, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Class Nat SailNo HelmName Boat IRM R1 R2 Total Nett
1st Cruising 2 NOR 15004 Øystein Paulsen Viko 22 S 0.798 5.0 1.0 6.0 6.0
2nd Cruising 2 NOR 4489 Sondre Ditlefsen Mixer 0.8824 4.0 3.0 7.0 7.0
3rd Cruising 2 NOR 3410 Ole Jakob Løvsjø Half ton 0.88 7.0 2.0 9.0 9.0
4th Cruising 2 NOR 5598 Arild Haraldstad HR 312 0.798 6.0 4.0 10.0 10.0
5th Cruising 2 NOR 6490 Egil Søyland Aphrodite 101 0.854 1.0 10.0 DNF 11.0 11.0
6th Cruising 2 NOR 2 Bjørn Nilsen Express 0.8113 2.0 10.0 DNF 12.0 12.0
7th Cruising 2 NOR 530 Jørn Fougner Express 0.8113 3.0 10.0 DSQ 13.0 13.0
8th Cruising 2 NOR 15141 Rune Wingreid Hanse 345 0.854 8.0 10.0 DNF 18.0 18.0
9th Cruising 2 NOR 791 Svein Noreide Rock 20 0.688 9.0 10.0 DNF 19.0 19.0

R2 – Cruising 1 Class

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Class Nat SailNo HelmName Boat IRM Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Cruising 1 NOR 14541 Jan Ove Lorentzen HP 1030 0.9648 120000 152553 3:25:53 3:18:38 1.0
2 Cruising 1 NOR 10423 Jon G. Helland Hanse 371 0.919 120000 162305 4:23:05 4:01:46 2.0
3 Cruising 1 NOR 10054 Roy Isaksen J Sun Fast 37 0.913 120000 162615 4:26:15 4:03:05 3.0
4 Cruising 1 NOR 10073 Truls Erik Haugen Bavaria 36 0.927 120000 162332 4:23:32 4:04:18 4.0
5 Cruising 1 NOR 6478 Alf Førlie Gambler 37 0.943 120000 162409 4:24:09 4:09:06 5.0
6 Cruising 1 NOR 14041 Thomas Henrik Reistad Elan 380 0.9475 120000 162800 4:28:00 4:13:56 6.0
7 Cruising 1 NOR 14730 Petter Gjærum Bavaria 40 Cr 0.943 120000 163420 4:34:20 4:18:42 7.0
8 Cruising 1 NOR 11229 Knut Mathisen Bavaria 42 Match 1.0037 120000 162511 4:25:11 4:26:10 8.0
9 Cruising 1 NOR 15022 Espen Sørbell Hanse 385 0.9648 120000 165320 4:53:20 4:43:00 9.0
10 Cruising 1 NOR 14427 Pål Klavnes Bavaria 36 AC 0.900 DNF 13.0
10 Cruising 1 NOR 9770 Dag Svendsen First 40.7 0.999 DNF 13.0
10 Cruising 1 NOR 10259 Tor Øyvind Moen Sun Legend 0.9147 DNF 13.0

R2 – Cruising 2 Class

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Class Nat SailNo HelmName Boat IRM Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Cruising 2 NOR 15004 Øystein Paulsen Viko 22 S 0.798 120500 162406 4:19:06 3:26:46 1.0
2 Cruising 2 NOR 3410 Ole Jakob Løvsjø Half ton 0.88 120500 162330 4:18:30 3:47:29 2.0
3 Cruising 2 NOR 4489 Sondre Ditlefsen Mixer 0.8824 120500 163226 4:27:26 3:55:59 3.0
4 Cruising 2 NOR 5598 Arild Haraldstad HR 312 0.798 120500 170700 5:02:00 4:01:00 4.0
5 Cruising 2 NOR 6490 Egil Søyland Aphrodite 101 0.854 140000 DNF 10.0
5 Cruising 2 NOR 2 Bjørn Nilsen Express 0.8113 140000 DNF 10.0
5 Cruising 2 NOR 530 Jørn Fougner Express 0.8113 120500 162346 DSQ 10.0
5 Cruising 2 NOR 15141 Rune Wingreid Hanse 345 0.854 DNF 10.0
5 Cruising 2 NOR 791 Svein Noreide Rock 20 0.688 140000 DNF 10.0