Denne bør ikke brukes til annet enn enn innlegg som er kladd !

Endelige resultater Sparebank 1 Cup 2015

Siste seilas i Høstserien 2015 ble avholdt under trussel fra værgudene om mye regn og lite vind før start, men igjen ble det lite regn og nok vind. Det ble en fin avrunding på serien.

Sparebank 1 Cup Høstserie 2015

Brevik

Sparebank Cup 1 2015

Express Klasse

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: IRC, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Express Express 128 Bjørn Nilsen 1 1.0 1.0 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 1.0 3.0 20.0 6.0
2nd Express Express 216 Team Retro 1 2.0 3.0 1.0 1.0 (4.0) (7.0 DNC) 18.0 7.0
3rd Express Express 131 / 530 Jørn Fougner 1 (5.0) 2.0 3.0 (7.0 DNC) 5.0 1.0 23.0 11.0
4th Express Express 135 Kenneth Johansen 1 4.0 (7.0 DNC) 4.0 2.0 (6.0) 2.0 25.0 12.0
5th Express Express 568 Terje Nilsen 1 3.0 4.0 2.0 (7.0 DNC) 3.0 (7.0 DNC) 26.0 12.0
6th Express Express 66 / 1000 Knut Bech 1 (6.0) 5.0 (7.0 DNC) 3.0 2.0 4.0 27.0 14.0

Cruising 1 Klasse

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: IRC, Entries: 18, Scoring system: Appendix A
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Cruising 1 First 36 10055 Henrik Tangen 0.977 (19.0 DNC) 1.0 1.0 (3.0) 1.0 1.0 26.0 4.0
2nd Cruising 1 Bavaria 42 Match 11313 Team snakkas 1.033 1.0 2.0 (19.0 DNC) 1.0 3.0 (19.0 DNC) 45.0 7.0
3rd Cruising 1 HP 1030 14541 Team Gøy på vannet 1.022 3.0 (19.0 DNC) 2.0 2.0 (5.0) 4.0 35.0 11.0
4th Cruising 1 Gambler 37 6478 Alf Førli 0.943 2.0 8.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 2.0 2.0 52.0 14.0
5th Cruising 1 X-35 158 Tom Lande Iversen 1.012 4.0 4.0 3.0 (5.0) (19.0 DNC) 3.0 38.0 14.0
6th Cruising 1 Bavaria 42 Match 11229 Knut Mathisen 1.034 (19.0 DNC) 3.0 5.0 (7.0) 4.0 5.0 43.0 17.0
7th Cruising 1 Hanse 371 10423 Jon G. Helland 0.962 5.0 (9.0) 4.0 4.0 (10.0) 7.0 39.0 20.0
8th Cruising 1 First 40,7 9770 DagSvendsen 1.031 8.5 5.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 7.0 6.0 64.5 26.5
9th Cruising 1 Hanse 400 14740 Knut Helmundsen 0.942 8.5 (12.0) 6.0 6.0 (14.0 DNF) 8.0 54.5 28.5
10th Cruising 1 Bavaria 40 15281 The Felicitas 0.928 10.0 10.0 (19.0 DNC) 10.0 9.0 (11.0) 69.0 39.0
11th Cruising 1 Elan 380 14041 Thomas Reistad 0.995 7.0 7.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 8.0 19.0 DNC 79.0 41.0
12th Cruising 1 Bavaria 40 Cruser 14730 Petter Gjærum 0.943 11.0 (19.0 DNC) 7.0 11.0 (12.0) 12.0 72.0 41.0
13th Cruising 1 Bavaria 36 10073 Truls Haugen 0.950 6.0 11.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 6.0 19.0 DNC 80.0 42.0
14th Cruising 1 Bavaria 40 Cruser 14845 0.943 (19.0 DNC) 6.0 (19.0 DNC) 8.0 19.0 DNC 10.0 81.0 43.0
15th Cruising 1 Bavaria 42 CR 11147 Nina Klavenes 0.985 (19.0 DNC) (14.0) 8.0 9.0 13.0 13.0 76.0 43.0
16th Cruising 1 Bavaria 36 14427 Pål Klavenes 0.935 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 9.0 19.0 DNC 11.0 19.0 DNC 96.0 58.0
17th Cruising 1 Jeanneau 39i 13631 Ola Aarseth og Fasting Lykseth 0.920 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 9.0 104.0 66.0
18th Cruising 1 14783 1.00 (19.0 DNC) 13.0 (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 108.0 70.0

Cruising 2 Klasse

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: IRC, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Cruising 2 Mixer 4489 Sondre Ditlefsen 0.906 (3.0) (5.0) 2.0 2.0 2.0 1.0 15.0 7.0
2nd Cruising 2 Maxi 999 7864 Team Allegro 0.886 4.0 1.0 1.0 (11.0 DNC) (5.0) 2.0 24.0 8.0
3rd Cruising 2 Viko 22 S 15004 Øystein Paulsen 0.842 2.0 (4.0) (11.0 DNC) 1.0 4.0 3.0 25.0 10.0
4th Cruising 2 Aphrodite 101 6490 Team Nena 0.892 1.0 2.0 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 1.0 11.0 DNC 37.0 15.0
5th Cruising 2 Maxi 999 6440 Kjetil Hornes 0.889 (11.0 DNC) 3.0 (11.0 DNC) 11.0 DNC 3.0 4.0 43.0 21.0
6th Cruising 2 1/2 ton 3410 Ole Jakob Løvsjø 0.889 5.0 8.0 DNF (11.0 DNC) (11.0 DNC) 6.0 5.0 46.0 24.0
7th Cruising 2 Bavaria 32 AC 10422 Frode Brattlie 0.857 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 3.0 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 58.0 36.0
8th Cruising 2 Bavaria 32 10422 Frode Bratlie 0.889 6.0 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 61.0 39.0
9th Cruising 2 5478 0.886 (11.0 DNC) 8.0 DNF (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 63.0 41.0
9th Cruising 2 Rock 20 791 Svein Nordeide 0.693 (11.0 DNC) 8.0 DNF (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 63.0 41.0

Åpen klasse Klasse

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Rating system: IRC, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st Åpen klasse HR 312 5598 Arild Haraldstad 0.798 (3.0 DNF) 2.0 DNF 1.0 1.0 1.0 8.0 5.0
2nd Åpen klasse Jeanneau rush 24 6540 Håkon Hansen 0.857 1.0 (4.0 DNC) 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 17.0 13.0
3rd Åpen klasse Benetau 9588 Torill Ringhus 0.950 3.0 DNF 2.0 DNF (4.0 DNC) 4.0 DNC 4.0 DNC 17.0 13.0

R6 – Express Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating Elapsed Corrected Points
1 Express Express 131 / 530 Jørn Fougner 1 1:02:09 1:02:09 1.0
2 Express Express 135 Kenneth Johansen 1 1:05:23 1:05:23 2.0
3 Express Express 128 Bjørn Nilsen 1 1:06:47 1:06:47 3.0
4 Express Express 66 / 1000 Knut Bech 1 1:06:51 1:06:51 4.0
5 Express Express 216 Team Retro 1 DNC 7.0
5 Express Express 568 Terje Nilsen 1 DNC 7.0

R6 – Cruising 1 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating Elapsed Corrected Points
1 Cruising 1 First 36 10055 Henrik Tangen 0.977 0:53:35 0:52:21 1.0
2 Cruising 1 Gambler 37 6478 Alf Førli 0.943 0:57:38 0:54:21 2.0
3 Cruising 1 X-35 158 Tom Lande Iversen 1.012 0:55:44 0:56:24 3.0
4 Cruising 1 HP 1030 14541 Team Gøy på vannet 1.022 0:55:23 0:56:36 4.0
5 Cruising 1 Bavaria 42 Match 11229 Knut Mathisen 1.034 0:56:54 0:58:50 5.0
6 Cruising 1 First 40,7 9770 DagSvendsen 1.031 0:59:38 1:01:29 6.0
7 Cruising 1 Hanse 371 10423 Jon G. Helland 0.962 1:05:16 1:02:47 7.0
8 Cruising 1 Hanse 400 14740 Knut Helmundsen 0.942 1:06:58 1:03:05 8.0
9 Cruising 1 Jeanneau 39i 13631 Ola Aarseth og Fasting Lykseth 0.920 1:09:19 1:03:46 9.0
10 Cruising 1 Bavaria 40 Cruser 14845 0.943 1:08:11 1:04:18 10.0
11 Cruising 1 Bavaria 40 15281 The Felicitas 0.928 1:10:46 1:05:40 11.0
12 Cruising 1 Bavaria 40 Cruser 14730 Petter Gjærum 0.943 1:09:39 1:05:41 12.0
13 Cruising 1 Bavaria 42 CR 11147 Nina Klavenes 0.985 1:07:15 1:06:14 13.0
14 Cruising 1 Bavaria 42 Match 11313 Team snakkas 1.033 DNC 19.0
14 Cruising 1 Elan 380 14041 Thomas Reistad 0.995 DNC 19.0
14 Cruising 1 Bavaria 36 10073 Truls Haugen 0.950 DNC 19.0
14 Cruising 1 Bavaria 36 14427 Pål Klavenes 0.935 DNC 19.0
14 Cruising 1 14783 1.00 DNC 19.0

R6 – Cruising 2 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating Elapsed Corrected Points
1 Cruising 2 Mixer 4489 Sondre Ditlefsen 0.906 0:36:48 0:33:20 1.0
2 Cruising 2 Maxi 999 7864 Team Allegro 0.886 0:40:34 0:35:57 2.0
3 Cruising 2 Viko 22 S 15004 Øystein Paulsen 0.842 0:44:20 0:37:20 3.0
4 Cruising 2 Maxi 999 6440 Kjetil Hornes 0.889 0:42:15 0:37:34 4.0
5 Cruising 2 1/2 ton 3410 Ole Jakob Løvsjø 0.889 0:48:20 0:42:58 5.0
6 Cruising 2 Aphrodite 101 6490 Team Nena 0.892 DNC 11.0
6 Cruising 2 Bavaria 32 AC 10422 Frode Brattlie 0.857 DNC 11.0
6 Cruising 2 Bavaria 32 10422 Frode Bratlie 0.889 DNC 11.0
6 Cruising 2 5478 0.886 DNC 11.0
6 Cruising 2 Rock 20 791 Svein Nordeide 0.693 DNC 11.0

R6 – Åpen klasse Klasse

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Klasse Type Seilnr HelmName Rating Place Points
Åpen klasse HR 312 5598 Arild Haraldstad 0.798
Åpen klasse Jeanneau rush 24 6540 Håkon Hansen 0.857
Åpen klasse Benetau 9588 Torill Ringhus 0.950

 

Sparebank 1 Cup – Entype

Varserie 6 Entype

BB11 Class

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st BB11 18 Ola Årseth 1.0 (4.0 DNF) 2.0 1.0 1.0 9.0 5.0
2nd BB11 192 Tore Ramstad 3.0 4.0 DNF 1.0 (5.0 DNC) 2.0 15.0 10.0
3rd BB11 284 Hanne Sondresen 2.0 4.0 DNF (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 21.0 16.0
4th BB11 348 Torunn Sætre 4.0 DNF 4.0 DNF (5.0 DNC) 5.0 DNC 3.0 21.0 16.0

Kogg Class

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 R2 R3 R5 R6 Total Nett
1st Kogg X-78 Øyvind Ingebretsen 1.0 2.0 2.0 (3.0) 1.0 9.0 6.0
2nd Kogg X-72 Finn Coch 3.0 (8.0 DNC) 3.0 1.0 2.0 17.0 9.0
3rd Kogg X-71 Oddbjørn Solum 4.0 4.0 1.0 (5.0) 3.0 17.0 12.0
4th Kogg X-74 Thor Anker Jensen 2.0 3.0 (8.0 DNC) 4.0 8.0 DNC 25.0 17.0
5th Kogg X-70 Harald Amundsen (8.0 DNC) 1.0 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 33.0 25.0
6th Kogg X-75 Tore Amundsen (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 2.0 8.0 DNC 34.0 26.0
7th Kogg X-20 Øystein Andersen 5.0 5.0 DNF (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 34.0 26.0

Optimist Class

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Entries: 2, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Optimist 3414 Sindre Andersen 1.0 1.0 (2.0) (3.0 DNC) 2.0 1.0 10.0 5.0
2nd Optimist 3610 Ragnar Olsen (3.0 DNC) (2.0) 1.0 1.0 1.0 2.0 10.0 5.0

Laser 4.7 Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 R2 R5 Total Nett
1st Laser 4.7 192715 Herman Sjøboden 1.0 1.0 DNF 1.0 3.0 3.0

Laser Radial Class

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R2 R3 R5 R6 Total Nett
1st Laser Radial 194136 Ole Martin Lidal 1.0 DNF 1.0 1.0 1.0 4.0 4.0

RS Feva Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R2 R3 R6 Total Nett
1st RS Feva 1 Trym Aanesen 1.0 DNF 1.0 1.0 3.0 3.0

Norges Cup Optimist

I helgen var nok en av våre seilere i aksjon, Ragnar Spilling Olsen i Optimist B. Norges Cup for optimist gikk av stabelen hos Bundefjorden seilforening helt innerst i Oslofjorden. Totalt stilte 78 båter til start i A feltet mens det i B feltet var 21 stykker. Lørdag startet med lite vind , så første start gikk først 2,5 time etter planlagt. Da vinden endelig kom ble det gjennomført 3 regattaer. Søndag startet med strålende seilforhold og nye 3 regattaer ble gjennomført. Siste regatta viste ca 10 m/s og perfekte forhold synes Ragnar , og her seilte han veldig godt og fikk en strålende flott 3 plass! Sammenlagt ble Ragnar nr 6 i Optimist B i denne Norges Cupen. Gratulerer med strålende seiling!

Bundefjorden seilforening ligger litt kronglete til men med god planlegging og organisering ble dette ett flott arrangement for både seilere og følgere .

2015 NC5 Bundefjorden

 

 

Resultater Sparebank 1 Cup – Resultater etter 4 seilaser

Da det var veldig usikkert hvor lenge vinden ville stå i kveld ble det lagt korte løp.

Vinden varierte fra Sørøstlig til østlig 2-4 m/s.

Sparebank 1 Cup 2015 Storbåt Res. etter 4 Seilaser

Sparebank 1 Cup 2015 Entype Res. etter 4 Seilaser

Låsen på bommen????

Er det noen av foreningens medlemmer som har sett låsen til bommen ned til Seivall.

Den har vært borte siden sist helg.

 

Da er låsen på plass igjen 🙂

Resultater etter 2 seilaser Sparebank 1 Cup 2015

Med en litt optimistisk dommer-duo ble dagens løp litt i lengste laget for noen, men de aller fleste kom seg i mål.

Forholdene var fine i starten med 5-6m/s kl. 1730 når løpet ble satt.

Dessverre slo onsdagsværet til med total bleike før kl. 2000

Sparebank 1 Cup 2015 Entype Res. etter 2 Seilaser

Sparebank 1 Cup 2015 Storbåt Res. etter 2 Seilaser

 

 

Klart for Eidangerfjorden Rundt igjen!

22. august kl 1500 går startskuddet for årets Eidangerfjorden rundt, en flott seilas med en trivelig aften i Helgeroa før vi kjører i gang igjen med regatta tilbake til Seivall på søndag.  Seilasen har Gunderstart og passer for absolutt alle med Tur&Hav- båt.  Møt opp og bli med på en trivelig tur til Helgeroa!

Link til løp og gundertabell for begge dager.  Dette blir også delt ut på Seivall ved påmelding.

HUSK AT FØRSTE BÅT I MÅL BLIR MÅLDOMMER OG TAR REKKEFØLGEN PÅ DE ANDRE BÅTENE!

Resultater Svennerseilasen

Her kommer resultatene fra en flott seilhelg i Larvik:

Resultater Svennerseilasen  Skagerak Skjærgårdscup etter tre race.

Det vil komme endringer i sammendraget for Skagerak Skjærgårdscup.  Noen båter har startet i feil klasse, dette vil påvirke sammendraget, men ikke resultatet i enkeltseilasene.